Emanuel Kalejayie: Wszyscy jesteśmy równi wobec prawa

2019-07-05 15:43:47, Natalia Cieślak

Dziś (5 lipca) swoją konferencję prasową zwołał Emanuel Kalejayie. Były kandydat na urząd prezydenta miasta skomentował wyrok sądu, który orzekł, że Maciej M. (także były kandydat na prezydenta) znieważył go „z powodu przynależności rasowej”.

Przypomnijmy, że sprawa ma swój początek podczas kampani wyborczej w roku 2018, kiedy to przed rozpoczęciem debaty kandydatów na urząd włodarza miasta redaktor CW24 miał podejść do Emanuela Kalejayie i uderzając go otwartą dłonią w plecy, powiedzieć: „Hello, czy jak się tam u was w kolonii brytyjskiej mówiło.” 

Włocławski lekarz uznał, że słowa te stanowią znieważenie a tle rasowym i skierował sprawę do sądu, który orzekł, że Maciej M. ma zapłacić 2 tys. zł zadośćuczynienia za doznaną krzywdę oraz 200zł kosztów sądowych. Szef CW24 już zaświadczył że odwoła się od wyroku. Ten nie jest jeszcze prawomocny, a Emanuel Kalejayie już zapowiedział, że w przypadku jego uprawomocnienia kwota z tytułu zadośćuczynienia trafi do włocławskiego schroniska dla zwierząt.

Podczas konferencji Kalajayie nawiązał do książki „Afryka w Warszawie” które traktuje o życiu Afrykanów w Polsce przed wojną. Były kandydat na prezydenta wyraził nadzieję że szef CW24 zapozna się z tą lekturą. Wskazywał, że ta publikacja przedstawia bogatą historię pobytu i pracy mieszkańców Afryki nad Wisłą.

"Osoba kandydująca na stanowisko bardzo ważne, prezydenta włocławka który ma zarządzić nami nie może dyskryminować nikogo. Czy to jest na tle religijnym, czy to jest na tle rasowym...wszyscy jesteśmy równi wobec prawa.” - podkreślał Kalajayie podczas konferencji. - "Jeżeli Pan redaktor uważa ze powinien dalej tą sprawę ciągnąć , ja nie mam nic przeciwko, ponieważ jest osobą dorosłą i może robić to co uważa za słuszne" – podsumował.

Zapis z konferencji w naszym matieriale wideo. 

Komentarze (2)


WL (2019-07-06 07:55:04) Zgłoś do moderacji
Co to cyrk jakiś? Żenada!
?? (2019-07-06 08:06:09) Zgłoś do moderacji
Mam pytanie, czy czytanka Juliana Tuwima "Murzynek Bambo" jest już w zakazana? I czy autor był rasistą? To co się teraz dzieje to jakaś kpina !!

Dodaj swój komentarz