Emanuel Kalejayie dziękuje za wsparcie

2018-10-16 08:36:44, Maciej Kowalczyk

Emanuel Kalejayie kandydat na prezydenta miasta w zbliżających się wyborach samorządowych w sobotę spotkał się z dziennikarzami.

Trzy tematy zdominowały krótką konferencję. Po pierwsze Emanuel Kalejayie odniósł się do ubiegłotygodniowej wizyty premiera Mateusza Morawieckiego we Włocławku. Komentując obietnice, jakie padły przy okazji spotkania z mieszkańcami miasta stwierdził, że liczy na to, że zostaną one spełnione niezależnie od tego, kto będzie triumfował w zbliżających się wyborach. Dodał także, że Włocławskie Stowarzyszenie Mieszkańców, Komitet z którego ramienia ubiega się o prezydenturę, już na wczesnym etapie kampanii zaznaczał, iż jest gotów do współpracy z rządem na rzecz miasta, ale na zasadach partnerstwa.

Kandydat komentował też ujawnione przez Macieja Maciaka , w miniony czwartek, nagranie. Na którym, według szefa CW24, zarejestrowana została „korupcyjna propozycja”, jaką mieli mu złożyć biznesmeni finansujący kampanię Dariusza Wesołowskiego. Zarzucił Maciejowi Maciakowi niewiarygodność, gdyż taśma została ujawniona po sześciu miesiącach od daty spotkania z przedsiębiorcami.

Takich działań nie popieramy, dajemy wiarę Panu Wesołowskiemu. Wiem, że przeżywa teraz trudne chwile, ale mam nadzieję, że obroni się przed tymi zarzutami – mówił Kalejayie – Jeśli ktoś nie ma programu merytorycznego jedynym sposobem zaistnienia jest pokazanie, że komuś może się powinąć noga.

Kandydat dziękował także za wsparcie jakim w czasie trwającej kampanii obdarzyli go mieszkańcy. Zwłaszcza po incydencie, do jakiego miało dojść podczas przygotowań do debaty kandydatów w TVP3 Bydgoszcz.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz