CW24 kończy nadawanie

2019-07-13 10:17:23, Maciej Kowalczyk

W piątkowy wieczór, na początku codziennego programu włocławskiej telewizji CW24 pojawiło się oświadczenie właściciela stacji. Po 10 latach nadawania stacja kończy swoją działalność. Maciej Maciak zapowiada jednak, że to nie koniec jego dziennikarskiej aktywności.

Według opublikowanego, także na YouTube oświadczenia powodem zaprzestania nadawania jest wygaśniecie koncesji. Szef CW24 nie zdecydował się na ubieganie o jej przedłużenie. Jak tłumaczy istotną rolę w podjęciu tej decyzji odegrały m.in. kwestie finansowe.

To jest wielki wysiłek. Te 10 lat, które wspólnie spędziliśmy. Te dziesiątki tysięcy programów (…) To kawał historii Włocławka – mówił Maciej Maciak – Nie jestem w stanie kontynuować w tej formule tego medium.(...) Nie mówię, że się zniechęciłem, ja nie mówię, że już nie mam siły, bo te siły mam. Ale na pewien czas musimy zejść z kosztów.

Jak zapewniał redaktor zaprzestanie nadawania za pośrednictwem sieci kablowej nie oznacza jednak końca działania zespołu. Zostanie on okrojony, jednak zgodnie z oświadczeniem nadal będzie publikował materiały za pośrednictwem internetu a materiały znaleźć będzie można m.in. na stronie YouTube nadawcy.

(screen: YouTube.com/CW24tv)

Komentarze (1)


Stanisław weber (2019-07-14 11:45:24) Zgłoś do moderacji
Panie Redaktorze Maćku,smutno mi jest że nie ma cw24.to była oja stacja która nie kadziła lecz przedstawiała realia.Panie Redaktorze mam nadzieję że w internecie będziesz Pan działał ze zdwojoną siłą.Tego sobie i Panu życzę.POWODZENIA i pamiętaj Pan że sprawy które Pan poruszał dotyczą tylko Włocławka.

Dodaj swój komentarz