Służby skontrolowały tworzone obozowiska harcerskie przed przyjazdem dzieci

2019-07-03 13:10:52, Maciej Kowalczyk

Policjanci wspólnie z innymi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo dzieci i młodzieży przeprowadzili kontrole przygotowywanego obozowiska harcerskiego, które odbywać się będzie w miejscowości Goreń (pow. włocławski). Od dzisiaj 3 lipca wypoczywać tam będą harcerze z ZHP Warszawa.

Wspólna kontrola przygotowywanego obozowiska harcerskiego ma na celu zapobieganie sytuacjom niebezpiecznym, jakie mogą wystąpić podczas pobytu dzieci i młodzieży na wypoczynku. Służby sprawdzały drożność dróg dojazdowych i ewakuacyjnych, jak zabezpieczone są miejsca noclegowe oraz miejsce zabaw i spotkań większych grup harcerzy.

Spotkanie było też dobrą okazją do przekazania kadrze obozowiska telefonów kontaktowych do służb ratowniczych, w tym do dzielnicowego z gminy Baruchowa. Taki kontakt pozwoli w nagłej sytuacji załamania się pogody na szybką reakcję służb i ewentualną ewakuacje dzieci i młodzieży w bezpieczne miejsce.

Podczas wizyty nie stwierdzono żadnych uchybień i do dzisiaj 3 lipca harcerze mogą rozpocząć swoją przygodę wakacyjną. Natomiast policyjni profilaktycy i wodniacy już zapowiedzieli swoją wizytę na obozowisku, gdzie przeprowadzą działania profilaktyczne związane z bezpieczeństwem uczestników podczas wypoczynku nad wodą.

Włocławscy mundurowi po raz kolejny już przeprowadzili akcję znakowania rowerów, która cieszyła się sporym zainteresowaniem.

Pierwszy wtorek miesiąca to w Komendzie Miejskiej Policji we Włocławku czas znakowania rowerów. Zainteresowanie było bardzo duże i mundurowi oznakowali 60 jednośladów, w tym również elektryczne hulajnogi.

Przypomnijmy !!! akcja znakowania jednośladów polega na wygrawerowaniu specjalnym przyrządem oznaczenia składającego się z liter i cyfr, a następnie jego rejestrację w bazie danych policji. Każdy oznakowany rower zostaje opatrzony, w widocznym miejscu, naklejką samoprzylepną informującą o dokonaniu oznakowania, a dodatkowo powoduje zmiany w strukturze materiału wykrywane nawet po powierzchownych próbach zatarciu znaków.

Kolejne chętne osoby zapraszamy wraz z rowerem i dokumentem tożsamości do komendy 06 sierpnia 2019r. w godzinach 12-16.

(Inf. prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz