37-latek jechał motorowerem mając ponad 3 promile alkoholu

2019-01-02 13:20:16, Maciej Kowalczyk

Policjanci z Brześcia Kujawskiego zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który jechał motorowerem mając ponad 3 promile alkoholu. 37-latek trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut, za który może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

W noc sylwestrową (31.12.18) policjanci z Komisariatu Policji w Brześciu Kujawskim zauważyli w m. Jaranówek (gm. Brześć Kujawski) jadącego zygzakiem motorowerzystę. Postanowili sprawdzić co jest powodem takiej jazdy i zatrzymali go do kontroli. Podczas rozmowy wyczuli od kierującego silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 37-latek prowadził mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu w celu wytrzeźwienia.

We wtorek (01.01.19), gdy 37-latek wytrzeźwiał został przesłuchany przez śledczych i usłyszał od nich zarzut jazdy motorowerem w stanie nietrzeźwości. Za tak nieodpowiedzialne zachowanie na drodze może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna, a także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz