XIII Wakacyjny Festiwal Teatrów Dziecięcych zza Granicy

2019-07-01 12:48:23, Maciej Kowalczyk

W sobotę 29 czerwca w ramach Teatrów Dziecięcych zza Granicy w godzinach wieczornych został pokazany film dokumentalny przedstawiający przebieg działalności twórczej „Teatru Ludzi Upartych” który działa na terenie Włocławka już 67 lat.

Bohaterów wieczora przedstawił dr. Teatru Impresaryjnego pan Jan Polak, który sam czynnie występuje i reżyseruje niektóre spektakle. Występujący -to ludzie na co dzień pracujący w różnych zawodach. Teatr to ich pasja, upór, miłość i oderwanie się od szarości dnia codziennego.

Premierą „Domu otwartego” Michała Bałuckiego w reżyserii Mieczysława Walewskiego w roku 1952 zainaugurował swą działalność Teatr Związku Nauczycielstwa Polskiego, nazwany później Teatrem Ludzi Upartych. Kierownictwo artystyczne zespołu pełnili kolejno: Włodzimierz Gniazdowski (w latach 1953 – 1963), Stanisław Strubiński (1963- 1964), Tadeusz Kieloch (1965 – 1975), Waldemar Manowski (1976 – 2001), Jan Polak (od 2002 r.).

Historię tego Teatru pisały i piszą setki ludzi dla których teatr jest umiłowaniem i pasją. To oni sprawiają, że zespól TLU przez z górą 60 lat żyje i tworzy, wciąż zaskakując widzów. To oni zrealizowali przez te lata kilkadziesiąt premier, zagrali kilka tysięcy spektakli we Włocławku, w Polsce, poza jej granicami. Zdobyli wiele liczących się nagród i wyróżnień, a przede wszystkim zaskarbili sobie sympatię kilku pokoleń wiernych widzów.

(Inf. prasowa Teatr Impresaryjny)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz