Zamknij X

Jarmark i 'Niedziela z Kustoszem' - weekend w muzeum

2019-06-24 14:45:42, Maciej Kowalczyk

Historyczne pamiątki i rękodzieło. Słowem - przedmioty z duszą opanowały dziedziniec Muzeum Historii Włocławka w minioną niedzielę. Jarmark Staroci i Rękodzieła Ludowego zagościł przy Szpichlernej po raz dwudziesty czwarty.

Na stoiskach przygotowanych przez handlarzy staroci oraz twórców ludowych znalazły się m.in. bibeloty, biżuteria, ceramika, czasopisma, fotografie, książki, lalki, mosiądz, numizmaty, obrusy, odznaczenia, obrazy, pocztówki, płyty, rzeźby, stroje ludowe, świeczniki, szkło, zabytki techniki. Każdy więc mógł tu znaleźć coś dla siebie i wrócić do domu z upatrzoną pamiątką, lub... wiedzą.

Atrakcją jarmarku były bowiem także konsultacje z zakresu numizmatyki, medalierstwa, filatelistyki, a także konserwacji. Zainteresowani mogli dowiedzieć się więcej na temat identyfikacji i opieki nad monetami, banknotami, medalami oraz wyceny wartości znaczków i zbiorów filatelistycznych. Pokazy prac konserwatorskich poświęcone zostały też tematyce uzupełniania ceramiki.

To jednak nie jedyna atrakcja, jaką tego dnia przygotowało Muzeum Historii Włocławka. Punktualnie w południe rozpoczęło się spotkanie z cyklu „Niedziela z kustoszem” zorganizowane na niedawno otwartej ekspozycji stałej „Dzieje Włocławka i regionu od pradziejów do PRL”.Była to znakomita okazja do zapoznania się z przeszłością miasta i jego najbliższej okolicy za pośrednictwem prezentowanych zabytków pochodzących w większości ze zbiorów włocławskiego muzeum.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz