Zamknij [X]

Pociągiem na Pol'and'Rock także z Kujaw

2019-06-18 17:13:27, Maciej Kowalczyk

Pociągi na Pol'and'Rock ruszą także z kujawsko-pomorskiego zapowiedział dziś marszałek Piotr Całbecki. Region jest kolejnym w Polsce, który zapewni transport na festiwal, gdy do Kostrzyna nad Odrą nie dotrą dodatkowe składy PKP.

To temat, o którym głośno zrobiło się w ubiegłym tygodniu, kiedy ujawniono, że w przeciwieństwie do minionych lat PKP Przewozy Regionalne nie zapewni dodatkowych pociągów dla osób, które chciałyby dotrzeć na tegoroczną imprezę organizowaną przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Największy w Polsce festiwal muzyczny co roku odwiedza kilkaset tysięcy osób, wiele spośród nich docierało tam koleją. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku nie będą mieć takiej możliwości, przynajmniej, jeśli chcieliby skorzystać z pociągów dodatkowo podstawianych przez kolejowego przewoźnika. Na dodatek, jak podał serwis Oko.Press PKP rozważa, by w okresie trwania festiwalu pociągi omijały stację Kostrzyn, co dodatkowo utrudniłoby dojazd na festiwal.

W tej sytuacji wspólne dojazdy zaczęli organizować zapowiadający swój przyjazd do Kostrzyna fani, jednak trudno uznać, że wspólne dojazdy autobusami rozwiązałyby problem. Jednak to nie jedyna odpowiedź na pojawiające się informacje o „transportowych kłopotach”.

Zareagowali na nie także samorządowcy. Marszałkowie województw pomorskiego, zachodniopomrskiego, wielkopolskiego, lubuskiego i opolskiego zapowiedzieli, że włączą się do akcji organizowania kolejowych dojazdów na Pol'and'Rock. Specjalne pociągi mają dowieźć i odwieźć młodzież udającą sie okazji spotkanai z Grzegorzem Schetyną

Oczywiście do Kostrzyna pojadą składy z młodzieżą z naszego regionu – zapewnił Piotr Całbecki – Nie ma to znaczenia, gdzie młodzież chce jechać i na jakie spotkania. Ważne żebyśmy pomagali (…) trzeba nie tylko zagwarantować darmowy przejazd, ale co ważniejsze – bezpieczny przejazd.

Nie wiemy jeszcze w jakiej formie zostanie zapewniony ten kolejowy transport i ile składów przewiduje się do wykorzystania na trasach z regionu do Kostrzyna. Te szczegóły powinny być jednak znane niebawem. Tegoroczna trzydniowa impreza rozpoczyna się 1 sierpnia.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz