Anna Gembicka o swoich priorytetach w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju

2019-06-07 15:47:38, Maciej Kowalczyk

Od niedawna pełniła funkcję Pełnomocnika Wojewody kujawsko-pomorskiego ds. zrównoważonego rozwoju. Anna Gembicka od 4 czerwca została powołana na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Dziś spotkała się z dziennikarzami, aby przedstawić swoje plany i priorytety.

Absolwentka włocławskiego Liceum im. Marii Konopnickiej po studiach na wydziale prawa Uniwersytetu Warszawskiego pozostała w Warszawie, choć nadal aktywnie angażuje się w życie lokalnej społeczności. Od 3 lat współpracowała z Mateuszem Morawieckim, początkowo jako jego asystentka, doradca, a następnie jako Sekretarz Prezesa Rady Ministrów. W tym czasie zajmowała się tematyką zrównoważonego rozwoju, wsparcia dla miast małych i średnich oraz obszarów wiejskich. Czy także i tym zajmować się będzie na nowym stanowisku?

Jak zapewnia - tak. Wśród jej priorytetów na nowym stanowisku wymienia kwestie związane ze wsparciem dla małych i średnich przedsiębiorstw, choćby nadzorowaniem drogi legislacyjnej ustaw bezpośrednio dotyczących tego sektora. Ale nie tylko. Więcej w naszej relacji wideo.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz