Zamknij X

Dzień Dziecka wspólnie z policjantami

2019-06-05 08:31:46, Maciej Kowalczyk

Radziejowscy policjanci w ostatnich dniach uczestniczyli spotkaniach z dziećmi z okazji ich Święta. Na dzieci czekało wiele atrakcji, a przy okazji mówiono o tym jak bezpiecznie wypoczywać w wakacje.

Policjanci uczestniczyli w spotkaniach w Radziejowie, Osięcinach, Morzycach, Dobrem i Piotrkowie Kujawskim. Wystawili sprzęt policyjny. Każdy chętny mógł obejrzeć radiowozy, motocykl a także łódź patrolową Harpun. Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda alkomat, laserowy miernik prędkości. Oprócz pokazu sprzętu była to również okazja, do przekazania ostrzeżeń przed wakacjami, na temat bezpiecznego wypoczynku. Mundurowi opowiadali o kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", a dzielnicowi o programie „Dzielnicowy bliżej Nas" i KMZB.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko, gdzie urzędowali technicy kryminalistyki. Zdejmowanie odcisków palców, „magiczna" walizka służąca do zabezpieczenia śladów, to wszystko bardzo zainteresowało dzieci oraz młodzież. Chętni po zrobieniu zdjęcia i pobraniu odcisku palca, otrzymywali list gończy podpisany przez Szeryfa.

Dragon-policyjny owczarek wspólnie z przewodnikiem pokazali co potrafią. Był pokaz wyszkolenia i posłuszeństwa. Dzieci nagrodziły występy dużymi brawami a potem robiły pamiątkowe zdjęcia.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, festyny udały się wspaniale, przez co z dziecięcych buzi nie znikał uśmiech.

(Inf. prasowa KPP Radziejów)

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz