'Zrobię co zechcę'

2019-05-31 15:58:51, Maciej Kowalczyk


kiedy 2019-06-16 | 17:00 gdzie Teatr Impresaryjny

To tytuł przedstawienia wystawianego na deskach Teatru Impresaryjnego we Włocławku. Poznańscy aktorzy z teatru "Porywacze Ciał" zaprezentują włocławskiej publiczności komedię autorstwa Macieja Adamczyka.

Wyobraźcie sobie szosę pośród lasu… Wyobraźcie sobie stolik turystyczny, a na nim słoiki z wszelkiego rodzaju darami lasu i gospodarstw… Wyobraźcie sobie krzesełko turystyczne, a na nim osobę, która chce to wszystko sprzedać pędzącym w swych samochodach kierowcom i ich pasażerom… Wyobraźcie sobie przynajmniej dwie takie osoby… Już? No, to teraz zobaczcie co te osoby myślą, czego pragną, o czym marzą żyjąc we współczesnym świecie…

Bohaterem tej komedii autorstwa Macieja Adamczyka jest „człowiek nowych czasów”, który większość czasu spędza na zarabianiu pieniędzy, pochłanianiu najniższych form kultury pop lub zaspokajaniu potrzeb fizjologicznych. Jednak aktorzy pozostawiają Widza w stanie niepewności. Ich celem nie jest ocena świata, lecz wydobycie jego paradoksów.

W przedstawieniu występują aktorzy Teatru Porywacze Ciał z Poznania, który jako jeden z pierwszych zaczął reagować na zmiany, które zaszły w polskim społeczeństwie po reformach przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, odwołał się do rzeczywistości wcześniej przez rodzime teatry nie penetrowanej: rzeczywistości szybkiego wzrostu gospodarczego, łatwej konsumpcji, supremacji zasad wolnego rynku. Porywacze w swoich spektaklach odwołują się do wielu istotnych tradycji literackich, lecz ich przewrotność ujawnia się w tym, że wywracają ową tradycję na lewą stronę – korzystają z niej, a równocześnie kpią, ich świat jest światem wielu możliwości interpretacyjnych, światem, który z zasady nie poddaje się jednoznacznemu odczytaniu… Może właśnie dlatego tak często są nagradzani na wszystkich ważniejszych festiwalach teatralnych w Polsce, a także w Niemczech, Holandii, Czechach, Słowacji, Chorwacji, Wielkiej Brytanii, Austrii i Kanadzie.

 

Spektakl już 16 czerwca 2019 r. godz. 17.00.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz