„Kopciuszek” przedpremierowo

2019-02-20 09:02:58, Maciej Kowalczyk

W Teatrze Impresaryjnym im. Włodzimierza Gniazdowskiego trwają prezentacje przedpremierowe kameralnego przedstawienia pt.: „Kopciuszek” w wykonaniu aktorów Teatru Ludzi Upartych. Spektakl powstał na podstawie tekstu Jana Brzechwy.

Na widowni zasiadły już przedszkolaki z włocławskich placówek m.in. Przedszkoli nr 1, 22, 35, 30, 32... W kolejnych dniach Teatr Impresaryjny gościć będzie dzieci z Przedszkola Akademickiego we Włocławku, Przedszkoli nr 25, 26, 36, 14, 13, "Pod Aniołem Stróżem" we Włocławku oraz z Centrum Malucha "Piotruś Pan", Przedszkola "Mega Mocni", Przedszkola "Smerfna Chata" we Włocławku, Przedszkola w Kruszynie, Przedszkola w Choceniu, Szkoły Podstawowej w Izbicy Kujawskiej, Szkoły Podstawowej w Grabkowie, Szkoły Podstawowej w Modzerowie, Szkoły Podstawowej nr 3 w Rypinie, Szkoły Podstawowej w Trzebiegoszczu, Szkoły Podstawowej w Chrostkowie a także Szkół Podstawowych nr 3, 12, 19 we Włocławku.

Wszyscy znamy baśń o Kopciuszku, ale kto potrafi odpowiedzieć na pytanie kiedy pojawiła się ona po raz pierwszy? W starożytności (w Egipcie lub w mitologii grecko-rzymskiej), a pierwsza jej zapisana wersja powstała w VII wieku przed naszą erą w starożytnej Grecji. Wynika z tego,   że Kopciuszek towarzyszy nam już od ponad dwu i pół tysiąca lat!

Oficjalna premiera spektaklu odbędzie się 1 marca.

(inf. prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz