Pogadanka o bezpieczeństwie z uczniami w Krzywosądzy

2019-05-16 13:39:44, Maciej Kowalczyk

Policjantka z Radziejowa spotkała się z uczniami i opowiedziała o kampaniach „Narkotyki i dopalacze zabijają", „ Na drodze- patrz i słuchaj" oraz „Jednośladem bezpiecznie do celu".

Z uczniami szkoły w Krzywosądzy spotkała się policjantka radziejowskiej prewencji st.sierż. Magdalena Cywińska-Grobelska. Policjantka opowiedziała o nowej kampanii MSWiA o charakterze edukacyjno-profilaktycznej „Narkotyki i dopalacze zabijają", która ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy.

Mówiła też o akcji „ Na drodze- patrz i słuchaj", skierowanej w szczególności do pieszych oraz „Jednośladem bezpiecznie do celu", ukierunkowanej na rowerzystów.

Policjantka przekonywała o obowiązku i konieczności noszenia odblasków przez osoby, które idą po zmroku poza terenem zabudowanym. Opowiedziała o prawidłowym zachowania się w autobusach szkolnych, a w szczególności na zachowanie ostrożności podczas wysiadania i wychodzenia na jezdnię.

Dzieci dowiedziały się, jak i kiedy należy korzystać z telefonu alarmowego 112. Był apel o zachowanie ostrożności w kontaktach z osobami nieznajomymi, nie tylko na ulicy ale także w Internecie. Nie obyło się bez informacji na temat przemocy rówieśniczej.

Spotkanie odbyło się w dwóch grupach wiekowych, klasy I-III i IV-VIII.

(Inf.prasowa KPP Radziejów).

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz