W ciągu godziny dwóch kierowców straciło prawa jazdy

2019-05-15 13:40:47, Maciej Kowalczyk

Kolejne dwa prawa jazdy zatrzymali policjanci radziejowskiej drogówki za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Przez najbliższe trzy miesiące sprawcy wykroczeń muszą powstrzymać się od kierowania pojazdami.

Patrol ogniwa ruchu drogowego kontrolował wczoraj(14.05.19r.) prędkość kierowców na terenie gm. Osięciny w obszarach zabudowanych. Pierwszy wpadł 26-latek kierujący volvo. Mężczyzna jechał z prędkością 101 km/h. Za przekroczenie dozwolonej prędkości o 51km/h stracił na trzy miesiące prawo jazdy. Dodatkowo dostał kilkuset złotowy mandat i 10 punktów karnych.

Kolejny kierowca, który stracił uprawnienia do kierowania to 27- latek, który pędził oplem 128km/h. Za przekroczenie dozwolonej prędkość o 78 km/h otrzymał mandat i punkty karne. Teraz przez najbliższe trzy miesiące zatrzymani mieszkańcy pow. radziejowskiego muszą powstrzymać się od kierowania pojazdami mechanicznymi.

Przypomnijmy, że zgodnie z przepisami, które weszły w życie 18 maja 2015r. uprawniony funkcjonariusz w drodze decyzji administracyjnej, zatrzymuje prawo jazdy na trzy miesiące, w przypadku stwierdzenia wykroczenia polegającego na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

(Inf. prasowa KPP Radziejów)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz