Zamknij [X]

Pijani kierowcy wyeliminowani z ruchu przez policjantów

2019-04-23 08:20:57, Maciej Kowalczyk

W sobotę i Wielkanoc na terenie pow. radziejowskiego zatrzymano trzech nietrzeźwych, kierujących autami. Dodatkowo jeden z nich, nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania.

Pierwszego nietrzeźwego zatrzymali policjanci ruchu drogowego około 9;00 na ul. Kaliskiej w Piotrkowie Kujawskim. Kontrolując 33-latka, który kierował autem, wyczuli od niego alkohol. Alkomat wykazał blisko 0,8 promila. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Kolejnego nietrzeźwego zatrzymali policjanci z posterunku w Piotrkowie Kujawskim. Na ul. Rynek zatrzymali mercedesa, za kierownicą którego siedział 23-latek. Wydmuchał ponad 1,2 promila. Dodatkowo okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania.

Ostatni nietrzeźwy został zatrzymany dziś(21.04./19r.) ok. 10:40 w Starym Radziejowie. Patrol prewencji zatrzymał do kontroli vw passata. Kierujący nim 32-latek był nietrzeźwy. Badanie alkomatem pokazało, że ma w organizmie ponad 1,7 promila. On także stracił prawo jazdy.

Zatrzymani to mieszkańcy powiatu radziejowskiego. Wkrótce odpowiedzą przed sądem. Przestępstwo to zagrożone jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności, zakazem kierowania oraz wysoką grzywną.

(Inf. prasowa KPP Radziejów)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz