Zamknij [X]

Przed nami majówka - uroczystości i... grillowanie

2019-05-02 09:09:00, Maciej Kowalczyk

W tym roku termin majowego, świątecznego weekendu może zadowolić tych, którzy planują bliższe, lub dalsze wojaże. Od środy do niedzieli, przy poświęceniu zaledwie jednego dnia urlopu, możemy naprawdę dobrze wypocząć. Jednak także i ci, którzy zostaną w mieście nie będą mogli narzekać na brak atrakcji. Oficjalne uroczystości i koncerty - to plan ratusza na długi weekend.

Na dzisiejszym briefingu prasowym prezydent Marek Wojtkowski ujawnił plany ratusza na majowy weekend. Miasto chce, tradycyjnie, postawić szczególny nacisk na Święto 3 Maja Dzień Flagi:

Dlatego też pragniemy wszystkich mieszkańców Włocławka (...) zaprosić. Rozpoczynamy już drugiego maja od dnia flagi. (...) Od Placu Wolności, poprzez ulicę 3 Maja, na Stary Rynek będziemy maszerować, jak co roku, ze stumetrową flagą.

Prezydent dodaje, że ma nadzieję, że wielu włocławian zdecyduje się tego dnia na okazanie w ten sposób swojego przywiązania do narodowych barw i tradycji. Impreza zakończy się na Starym Rynku, gdzie będzie także słodko - na uczestników marszu czekać będzie tort - a mieszkańcy będą mogli odebrać także biało-czerwoną flagę.

Już następnego dnia o 11:45 rozpoczną się miejskie uroczystości Święta 3 Maja. Rozpoczną się, dodajmy, od mszy świętej we włocławskiej katedrze. Po południu  będzie można się udać na Plac Wolności, gdzie odbędzie się koncert pieśni patriotycznych. Występ Kapeli z Szaconkiem rozpocznie się o 16:00.

W sobotę 4 maja, na bulwarach, będzie radośnie i tanecznie. Tego dnia Centrum Kultury Browar B. organizuje dla mieszkańców koncert:

Od 17:30 będziemy słuchać muzyki, będzie to super koncert w wykonaniu super gwiazdy - Grzegorza Hyżego. To będzie takie pierwsze danie a (...) poprzedzać ten koncert będzie grupa Future Folk - zachęca Lidia Piechocka-Witczak, dyrektor Centrum.

Na scenie pojawi się także Jack da Rule, którego muzyczne sety mają zagrzac mieszkańców do tanecznej zabawy. Dodajmy, ze tego samego dnia na bulwarach zainaugurowany zostanie sezon grillowy. Więcej w materiale wideo:

Komentarze (1)


gorey (2019-05-16 19:30:39) Zgłoś do moderacji
U mnie w tym roku minęło rodzinnie na działce, oczywiście z grillem i zimną perełką. Polecam takie spędzanie czasu :)

Dodaj swój komentarz