„Na Drodze – Patrz i Słuchaj"- radziejowscy policjanci edukują pieszych i kierujących pojazdami

2019-04-15 08:25:34, Maciej Kowalczyk

To akcja informacyjno-edukacyjna mająca na celu podniesienie świadomości zarówno pieszych jak i kierowców. Wszystko po to aby ograniczyć tragiczne zdarzenia na drogach.

„Na Drodze-patrz i Słuchaj" to cykliczna akcja, która ma na celu:

- zwrócenie uwagi pieszych, w tym osób starszych na zagrożenia związane m.in. z nieostrożnym wejściem na przejście, w tym bezpośrednio przed jadący pojazd, korzystaniem z telefonu podczas przechodzenia przez jezdnię, przebieganiem przez jezdnię;

- uświadamianie i przypominanie kierującym pojazdami o: obserwacji drogi i jej otoczenia, obowiązku zachowania szczególnej ostrożności zbliżając się do przejść dla pieszych, w tym zwalnianiu przed przejściami dla pieszych, ustępowaniu pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Radziejowscy policjanci spotkali się z nauczycielami w Centrum Edukacyjnym „Oświata" oraz właścicielami szkół nauki jazdy w powiecie. Przekazali im płytę z nagranym spotem przez policjantów z wydziału ruchu drogowego KWP w Bydgoszczy „ "Lepiej stracić sekundę w życiu, niż czyjeś życie w sekundę", dotyczącym wykroczeń popełnianych przez pieszych i kierujących. Przekazane materiały będą wykorzystane podczas nauki z młodzieżą.

(Informacja prasowa KPP Radziejów). 

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz