Piraci pożegnali się z prawem jazdy. Wideo

2019-03-18 12:53:25, Maciej Kowalczyk

W piątek 15 i w niedziele 17 marca we Włocławku zatrzymano dwóch kierowców którzy przekroczyli prędkość o ponad 50km na godzinne. Obaj pożegnali się z prawem jazdy.

Włocławscy policjanci zatrzymali do kontroli dwóch kierowców, którzy w terenie zabudowanym na drodze K-62 przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Efektem tego było zatrzymanie im przez policjantów praw jazdy.

Przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h skutkuje zgodnie z prawem zatrzymaniem prawa jazdy przez policjantów. Okazuje się, że niektórzy kierowcy zupełnie to lekceważą. Tak było w przypadku dwóch kierujących, którzy jechali miejskim odcinkiem drogi K-62.

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek (15.03.19) na Al. K. Wielkiego we Włocławku. Policjanci z włocławskiej drogówki zmierzyli prędkość jadącej skody – pomiar wykazał przekroczenie prędkości o 66 km/h. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenia do 70 km/h, 47 letni kierujący jechał z prędkością 136 km/h.

Natomiast w niedzielę (17.03.19) na Alei Królowej Jadwigi we Włocławku mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego hondą. Powodem tego była nadmierna prędkość. Okazało się, że w terenie zabudowanym 64-latek jechał swoim autem mając o 61 km/h na liczniku więcej niż dopuszczają przepisy. Na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie do 80 km/h.

W obliczu takiej sytuacji policjanci ukarali kierowców mandatami i punktami karnymi, a także zatrzymali im na trzy miesiące prawa jazdy.

(Informacja prasowa i video KMP Włocławek)
 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz