Zamknij [X]

Półmetek Olimpiady Solidarności za nami

2019-03-15 10:01:38, Maciej Kowalczyk

W Urzędzie Marszałkowskim 14 marca odbył się wojewódzki etap ogólnopolskiego konkursu historycznego „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. Do rywalizacji stanęło 60 uczniów z kujawsko-pomorskich szkół. Najlepsze okazały się Patrycja Przybylska, Zuzanna Szymczak z Bydgoszczy i Natalia Wieczorkowska z Zespołu Szkół Samochodowych z Włocławka.

Konkurs podzielony jest na trzy etapy: szkolny, wojewódzki i finał ogólnopolski. Drugi z wymienionych odbywał się dziś (14 marca) we wszystkich miastach wojewódzkich. Na etapach szkolnych oraz wojewódzkim uczniowie rywalizowali indywidualnie.

 W Toruniu zwyciężyły:

  • Patrycja Przybylska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 z oddziałami dwujęzycznymi w Bydgoszczy,
  • Zuzanna Szymczak z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 z oddziałami dwujęzycznymi w Bydgoszczy,
  • Natalia Wieczorkowska z Zespołu Szkół Samochodowych we Włocławku.

Lista wszystkich uczestników II etapu w województwie kujawsko-pomorskim w załączniku.

Dzisiejsi zwycięzcy awansowali do ogólnopolskiego finału, gdzie stworzą jedną drużynę reprezentującą nasz region. Laureaci etapu ogólnopolskiego mogą liczyć na indeksy uniwersyteckie, stypendia naukowe oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Dyplomy i nagrody dla zwycięzców wręczył dziś w Urzędzie Marszałkowskim sekretarz województwa Marek Smoczyk.

Olimpiada Solidarności ma na celu upowszechnienie wiedzy historycznej o Polsce z okresu 1970-1990. Organizowana jest przez Fundację Centrum Solidarności. Konkurs skierowany jest do uczniów klas drugich szkół ponadgimnazjalnych i trzecich klas techników.

Więcej informacji na stronie internetowej konkursu www.olimpiadasolidarnosci.pl.

(Inf. prasowa Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Foto: Mikołaj Kuras)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz