Zamknij [X]

Akcja „Pasy" na terenie powiatu radziejowskiego

2019-03-15 10:18:24, Maciej Kowalczyk

Policjanci z Radziejowa włączyli się w ogólnopolską akcję „Pasy". O tym jak ważne jest zapinanie pasów, przekonała się niedawno mieszkanka pow. radziejowskiego, której auto dachowało. Dzięki zapiętym pasom kobieta nie odniosła obrażeń.

Działania "Pasy", które odbyły się wczoraj, mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Polegają one na egzekwowaniu stosowania się kierujących i pasażerów do obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa i stosowanie urządzeń do przewozu dzieci.

Policjanci radziejowskiego ogniwa ruchu drogowego również uczestniczyli w tym ogólnopolskim przedsięwzięciu. Podczas kontroli zwracali szczególną uwagę na stosowanie się do przepisów przez kierujących samochodami, ale także przez pasażerów.

O tym jak ważne jest zapinanie pasów, przekonała się kilka dni temu mieszkanka pow. radziejowskiego. Kierująca renaultem niedostosowana prędkości i zjechała na pobocze. Następnie auto wywróciło się na dach. Mimo groźnie wyglądającego zdarzenia, kobieta nie odniosła poważniejszych urazów. Jak podkreślają policjanci, duża w tym zasługa pasów bezpieczeństwa, które kierująca miała zapięte.

(Inf. prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz