Anna Gembicka odpowiedzialna za zrównoważony rozwój regionu

2019-02-28 13:33:05, Maciej Kowalczyk

Sekretarz Prezesa Rady Ministrów, wcześniej asystentka Mateusza Morawieckiego w Ministerstwie Rozwoju, oraz jego doradca – Anna Gembicka została powołana dziś na stanowisko Pełnomocnika Wojewody ds. Zrównoważonego Rozwoju.

Akt powołania został wręczony dziś, podczas briefingu w siedzibie Delegatury Urzędu Wojewódzkiego we Włocławku. Do obowiązków Pełnomocnika, jak podkreślał wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, należeć będzie międzyinstytucjonalna współpraca na rzecz zrównoważonego rozwoju regionu.

Dla Anny Gembickiej, ten obszar działania nie jest czymś absolutnie nowym. Podczas swojej trzyletniej pracy w rządzie zajmowała się także zrównoważonym rozwojem, wsparciem dla miast małych i średnich oraz obszarów wiejskich, a także zagadnieniami związanymi ze wsparciem rozwoju III sektora.

To dla mnie ogromne wyzwanie, ale również nadzieja, że będę mogła realnie przyczynić się do rozwoju naszego województwa. Dlaczego spotykamy się we Włocławku? Bo to miasto, które jest przykładem tego do czego może prowadzić brak zrównoważonego rozwoju. Jeśli chodzi o moje plany na najbliższe miesiące, to chciałabym zacząć m.in. od serii spotkań w całym województwie z samorządowcami, przedsiębiorcami, z którymi będziemy rozmawiali o nowych inwestycjach, nowych miejscach pracy oraz współpracy. Planuje również m.in. szkolenia dla organizacji pozarządowych – mówiła nowa pełnomocnik wojewody.

Anna Gembicka pozostaje wciąż sekretarzem premiera w KPRM, będzie łączyć obie funkcje. Warto zaznaczyć że biuro pełnomocnika znajdzie się właśnie we Włocławku, w siedzibie Delegatury Urzędu Wojewódzkiego.

Mikołaj Bogdanowicz, podczas dzisiejszego briefingu zwracał uwagę, że przed nowym pełnomocnikiem sporo zadań, wprost wypływających z sytuacji z jaką mamy do czynienia w kujawsko-pomorskim:

Patrząc na rozwój województwa, to nie jest on tak zrównoważony jakbyśmy sobie tego życzyli. I stąd tak ważna rola pełnomocnika, który będzie łącznikiem pomiędzy instytucjami, organizacjami centralnymi a samorządami i sferą biznesu.

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo ze spotkania.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz