Poznaj region z przewodnikiem - Są jeszcze wolne miejsca!

2019-02-27 16:29:00, Maciej Kowalczyk

To już ostatnie dni zapisów na zwiedzanie atrakcji turystycznych Kujaw i Pomorza w ramach dorocznej akcji „Poznaj region z przewodnikiem”, która odbędzie się 2 i 3 marca (sobota i niedziela) w 33 miejscowościach województwa. W programie między innymi spacery z przewodnikami oraz zwiedzanie wystaw i muzeów. Są jeszcze miejsca, zapraszamy.

Na wycieczki, rajdy i inne imprezy turystyczne w najbliższy weekend zapisało się już blisko 3 tysiące osób. Wolne miejsca mamy jeszcze m. in. na zwiedzanie Kalwarii Pakoskiej, spacer po Borach Tucholskich, rajd z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Solcu Kujawskim, oglądanie wnętrz prezydenckiego dworku w Ciechocinku, a także wizyty w parku etnograficznym w Kłóbce i miejscach związanych z Fryderykiem Chopinem w Szafarni.

Zwiedzanie, poznawanie historii miejsc, odkrywanie tego co jeszcze niepoznane może być wspaniałą przygodą. Województwo kujawsko-pomorskie jest przestrzenią dla takiej przygody o każdej porze roku, a marcowe wydarzenia naszej akcji „Poznaj region z przewodnikiem” to dobra okazja, by odrzucić ciepły koc, ruszyć się z kanapy i zrobić coś dla siebie – mówi marszałek Piotr Całbecki.

To już piąta odsłona akcji, którą Urząd Marszałkowski organizuje wspólnie z regionalnym środowiskiem przewodników turystycznych. W programie tegorocznej edycji akcji są aż 152 propozycje spędzenia aktywnie wolnego czasu.

W przedsięwzięcie zaangażowało się 62 różnych organizatorów: instytucje, stowarzyszenia, muzea, koła przewodnickie PTTK oraz zakłady produkcyjne.

Wśród wielu ofert są nie tylko propozycje zwiedzania z przewodnikiem, ale i warsztaty muzealne, pokazy, wystawy i rajdy. We Włocławku na uczestników czeka barwny korowód zapustny, w Radziejowie odkrywanie tajemniczych zakamarków Kujaw Radziejowskich, a w Grudziądzu zabytkowy tramwaj w unikatowej na skalę europejską zabytkowej zajezdni. Żądni przygód mogą się wybrać na rajd pieszy „Bydgoskie przedmoście” linią umocnień z II wojny światowej lub na nocne zwiedzanie elektrociepłowni gazowej PGE Toruń. Miłośnikom natury spodobają się propozycje parków krajobrazowych. 

Z oferty można skorzystać w 33 miejscowościach:

· Biskupinie,
· Brodnicy,
· Bydgoszczy,
· Ciechocinku,
· Chełmnie,
· Golubiu-Dobrzyniu,
· Górznie,
· Grębocinie (gmina Lubicz),
· Grudziądzu,
· Grzmięcy (gmina Zbiczno),
· Inowrocławiu,
· Jabłonowie Zamku (gmina Jabłonowo Pomorskie)
· Kłóbce (gmina Lubień Kujawski)
· Koronowie
· Kruszwicy,
· Łazieńcu (gmina Aleksandrów Kujawski)
· Nieszawie,
· Pakości,
· Radziejowie
· Rypinie,
· Solcu Kujawskim,
· Strzelnie,
· Szafarni (gmina Radomin),
· Świcie (gmina Cekcyn),
· Toruniu,
· Tucholi,
· Wąbrzeźnie,
· Wielkich Lniskach (gmina Grudziądz),
· Wenecji (gmina Żnin),
· Wielkiej Nieszawce,
· Więcborku,
· Włocławku,
· Żninie.

Listę wszystkich wydarzeń znaleźć mozna tutaj.

Akcja odbędzie się w sobotę i niedzielę 2 i 3 marca. Szczegóły i zapisy do udziału w poszczególnych wydarzeniach na stronie internetowej www.rejestracja.kujawsko-pomorskie.pl . Rejestracja potrwa do piątku 1 marca do godz. 21.00. Liczba miejsc jest ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń). Usługi przewodników i wejścia do muzeów w ramach akcji będą bezpłatne lub za symboliczną złotówkę.

Wydarzenie odbędzie się w ramach wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. Obchody organizowane są przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Wojewódzki Samorząd Przewodników Turystycznych.

(Inf. prasowa Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz