Co warto zobaczyć we Włocławku? Poznajemy swój region z przewodnikiem. WIdeo

2019-03-03 08:38:48, Maciej Kowalczyk

Po raz piąty Urząd Marszałkowski zorganizował akcję „Poznaj swój region z przewodnikiem”, w ramach której również we Włocławku mogliśmy zwiedzić najciekawsze zakątki miasta.

Akcja odbywa się w całym województwie i daje możliwość zwiedzania historycznych pod opieką przewodników. W tegorocznej edycji akcji wytypowano 152 propozycje do aktywnego spędzenia czasu wolnego. To również 62 różnych organizatorów, a wśród nich, muzea, koła przewodnickie PTTK, zakłady produkcyjne czy stowarzyszenia. Co ciekawe w akcji której organizatorem są władze województwa, znajdziemy nie tylko zwiedzenie ale również warsztaty, pokazy wystawy czy rajdu.

 

W sobotę we Włocławku grupa osób miał możliwość przemierzyć wraz z przednikiem Krzysztofem Cieczkiewiczem szlak obiektów zabytkowych, który prowadzi przez historyczną część miasta. Najistotniejszymi punktami na trasie są: katedra, kościół św. Jana czy przepiękne bulwary. W niedzielę zaplanowano spacer na Wzgórze św. Gotarda, a z dodatkowych atrakcji czeka nas również barwny korowód zapustny.

 

Poniżej publikujemy wideo i zdjęcia z sobotniego spaceru.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz