Zamknij [X]

Nielegalna krajalnia tytoniu zlikwidowana

2019-02-22 12:42:34, Maciej Kowalczyk

Radziejowscy policjanci zatrzymali w środę(20.02.19r.) czterech mężczyzn w trakcie wytwarzania krajanki tytoniowej. W magazynie, gdzie trwała produkcja zabezpieczono blisko 14,5 ton krajanki tytoniowej. Wstępnie oszacowano, że straty Skarbu Państwa z tego tytułu mogły wynieść około 12 mln złotych.

Policjanci z wydziału kryminalnego z Radziejowa  ustalili, że na terenie gminy Osięciny działa nielegalna krajalnia tytoniu. Gdy weszli na teren magazynu, produkcja „lewej" krajanki trwała w najlepsze. Na miejscu zatrzymano czterech mężczyzn. Byli tak zaskoczeni, że nie stawiali żadnego oporu. Zatrzymani to 27-letni mieszkaniec woj. łódzkiego oraz trzej  obcokrajowcy w wieku  31, 34, 42 lata.

W pomieszczeniach, gdzie działała nielegalna krajalnia, ujawniono  14380 kg krajanki tytoniowej. Zabezpieczono również maszyny do przetwarzania tytoniu w postaci  suszarni, krajalnic oraz inne urządzenia, wykorzystywane do nielegalnego procederu.

Policjanci przeszukali także posesję, gdzie mieszkał 27-latek i znaleźli tam 190 kg tytoniu bez wymaganych znaków akcyzy.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie  27-latkowi  zarzutów posiadania i wytwarzania wyrobów tytoniowych, natomiast trzej  pozostali  usłyszeli zarzut pomocnictwa w wytwarzaniu tytoniu.

Wobec  trzech obcokrajowców prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju połączonym z zatrzymaniem paszportu.  27-latek dziś został doprowadzony do sądu, który zdecydował o tymczasowym areszcie na trzy miesiące.

Wstępnie policjanci  oszacowali, że straty Skarbu Państwa z tego tytułu mogły wynieść około 12 mln  złotych. Zatrzymanym grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

(inf. prasowa KPP Radziejów)

 

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz