Jerzy Chudzyński wyróżniony przez marszałka

2019-02-22 11:27:21, Maciej Kowalczyk

Wojewódzkie Obchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego odbędą się w sobotę (23 lutego) w Bydgoszczy. Podczas uroczystości zasłużeni przewodnicy z regionu otrzymają podziękowania marszałka województwa. Wśród wyróżnionych znalazł się też włocławianin - Jerzy Chudzyński.

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego ma pokazać pracę przewodnika lokalnej społeczności, a także uświadomić gospodarzom terenu, jaką rolę odgrywają przewodnicy w obsłudze turystów, a w szczególności w kreowaniu wizerunku miasta i regionu. Do niedawna, aby zostać przewodnikiem turystycznym należało zdać specjalny egzamin w Urzędzie Marszałkowskim. Dziś przewodnikiem może być każdy. Jednak ci najlepsi posiadają rekomendację organizacji przewodnickich.

Obchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego organizują Urząd Marszałkowski, Wojewódzki Samorząd Przewodników Turystycznych i Oddział PTTK im. Zygmunta Kwiatkowskiego w Golubiu-Dobrzyniu. Uroczystość odbędzie się w sobotę (23 lutego) w „Domu Polskim” przy ulicy Grodzkiej 1 w Bydgoszczy. W programie wręczenie wyróżnień zasłużonym przewodnikom, prelekcje na temat powstania wielkopolskiego na Pałukach i Krajnie i Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O w Bydgoszczy, a także zwiedzanie Starego Miasta, Wyspy Młyńskiej i Śródmieścia.

Podczas uroczystości Odznakę Zarządu Głównego PTTK „Zasłużony Przewodnik PTTK” otrzymają Antoni Szary z Pałuckiego Oddziału PTTK w Żninie i Ryszard Fierek z Oddziału PTTK im. ks. dr ppłk. Wł. Łęgi w Grudziądzu. Podziękowanie od marszałka otrzyma również rodzina zmarłego tragicznie w 2018 roku Zbysława Budzyńskiego, wieloletniego prezesa i przewodnika Koła Przewodników w Świeciu.

Trwają też zapisy na zwiedzanie atrakcji turystycznych Kujaw i Pomorza w ramach naszej dorocznej akcji „Poznaj region z przewodnikiem”. W programie między innymi spacery z przewodnikami oraz zwiedzanie wystaw i muzeów. Zapisy na www.rejestracja.kujawsko-pomorskie.pl – decyduje kolejność zgłoszeń. 

(Inf. prasowa Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz