Fani pokemonów zebrali 200 kilogramów karmy

2019-02-18 13:19:06, Maciej Kowalczyk

200 kilogramów suchej i mokrej karmy, zebrali w sobotę "łowcy pokemonów". Fani kultowej gry Nintendo w szczególny sposób uczcili Community Day (Dzień Wspólnoty).

O tej inicjatywie pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Z okazji tegorocznej edycji Community Day, fani gry Pokemon GO postanowili zrobić coś wyjątkowego. Łącząc przyjemne z pożytecznym przeprowadzili zbiórkę karmy dla podopiecznych Stowarzyszenia Mondo Cane. Akcja, przeprowadzona w sobotę, zakończyła się niekwestionowanym sukcesem.

Gracze w zamian za podarek dla zwierzaków mogli otrzymać Meltana, mitycznego pokemona ósmej (jeszcze nie wydanej przez Nintendo) generacji. Jedyną możliwością zdobycia takiego pokemona jest otrzymanie „Tajemniczej skrzyni” (Mistery Box), z której pojawiają się przez 30 minut mityczne Meltamy. Do 4 marca 2019 można złapać ze „skrzyni” bardzo rzadkiego Meltama w wersji „Shiny”. Te właśnie takie skrzynie otrzymywali gracze w zamian za puszkę karmy dla psiaków lub kociaków.

Odzew i zainteresowanie eventem było olbrzymie, co możecie zobaczyć w naszej galerii. Jak się okazuje społeczność „łowców pokemonów” jest w naszym mieście bardzo duża i co jeszcze ważniejsze – bardzo aktywna. I nie tylko we Włocławku. Jak się okazuje, podobną akcję w weekend przeprowadzili też gracze z Lipna, udało im się zebrać 50 kg karmy dla Fundacji Pro Futrzaki z Brześcia Kujawskiego.

Warto też podkreślić, że nie była to pierwsza zbiórka wśród graczy przeprowadzona we Włocławku. W ubiegłym tygodniu udało się zebrać 100 kilogramów karmy dla włocławskiego Schroniska dla Zwierząt.

Nic dziwnego więc, że organizatorzy chcą iść za ciosem i już przygotowują się do kolejnej zbiórki. Tym razem prezenty powędrują do podopiecznych Domu Dziecka „Maluch” z ulicy Sielskiej. Co ciekawe – akcją włocławian zainteresował się też DreamBasta, trójmiejski youtuber, który zapowiada przeprowadzenie kwesty dla „Malucha” nad Bałtykiem.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz