Zamknij X

Delfin wypłynie w Walentynki

2019-02-13 12:17:08, Maciej Kowalczyk

Długie dzieje remontu basenu „Delfin” dobiegają końca. Dziś już wiemy, że mieszkańcy będą mogli korzystać z niego już od jutra. Otwarcie nastąpi o 14:00.

Gdyby szukać we Włocławku inspiracji do telenoweli, z pewnością losy remontowanego Delfina mogłyby stać się kanwą interesującego scenariusza. Początek tej historii to czerwiec 2016, kiedy basen zamknięto by przygotować prace modernizacyjne i remontowe. Pierwotne plany zakładały, że jesienią ubiegłego roku z basenu będą mogli korzystać włocławianie, tak się jednak nie stało. Na przeszkodzie najpierw stanęła konieczność przeprowadzenia dodatkowych prac, później przeprowadzenia przetargu na nowe przyłącze:

Sam proces inwestycyjny był skomplikowany. Przedłużający się w czasie z różnych względów. Spotkaliśmy wiele niespodzianek i to na poziomie technicznym i to budowlanym – tłumaczył jeszcze w grudniu prezydent Marek Wojtkowski.

Jeszcze wtedy mówiono o tym, że basen oddany zostanie do użytku w styczniu. Jednak i ten termin okazał się nieaktualny z powodu odkrycia w obiekcie bakterii. Wreszcie jednak jest. Na dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Marek Wojtkowski zapowiedział, że obiekt przy Chopina otworzy swoje podwoje już jutro o godzinie 14.

Po remoncie "Delfin prezentuje się zdecydowanie inazej, niż kilka lat temu. Obiekt został rozbudowany, i odwiedzający mogą liczyć na skorzystaie z nowych atrakcji:

Udostępniamy bardzo ważne miejsce dla mieszkańców Włocławka, tzw. część rekreacyjną. Wyposażona w dodatkowe urządzenia służące rekreacji (…) przede wszystkim system jacuzzi, czy sauny, również dodatkowe urządzenia do masażu - po

Prezydent przypomniał też, że ceny biletów na obydwu basenach zarządzanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji pozostają takie same.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz