Zamknij [X]

Okulistyka w Szpitalu Popiełuszki zapięta na ostatni guzik

2019-02-12 10:12:38, Maciej Kowalczyk

Okulistyka w marszałkowskim Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Popiełuszki we Włocławku posiada od niedawna wysokiej klasy sprzęt do skomplikowanych operacji mikrochirurgicznych wewnątrz gałki ocznej, w tym zabiegów chirurgicznego usuwania zaćmy.

We włocławskiej lecznicy pojawiła się aparatura do ultradźwiękowego usuwania zaćmy z osprzętem mikrochirurgicznym umożliwiającym usuwanie innych prowadzących do uszkodzenia narządu wzroku patologicznych zmian w gałce ocznej oraz wysokiej klasy mikroskop operacyjny.

Cieszę się, że mogliśmy sfinansować te zakupy i że mamy we Włocławku wysokiej klasy specjalistów, którzy będą na tym sprzęcie pracować - podkreśla marszałek Piotr Całbecki. - Można powiedzieć, że okulistyka w Szpitalu Popiełuszki jest zapięta na ostatni guzik. 

Ostatnie zakupy sprzętu i aparatury dla włocławskiej lecznicy kosztowały łącznie 1,2 mln złotych. Oprócz wyposażenia oftalmologicznego są to m. in. ultrasonograf dopplerowski, defibrylatory, aparat do znieczulenia z modułem monitorowania pacjenta i modułem transportowym, fotele i wózki zabiegowe, sprzęt do szybkich przetoczeń. Będą służyć na okulistycznym bloku operacyjnym i oddziale neurologii. 

Jednocześnie kończy się kapitalny remont modernizacyjno-adaptacyjny trzech pawilonów lecznicy na potrzeby łóżkowych oddziałów rehabilitacyjnych i poradni rehabilitacyjnej oraz oddziału geriatrycznego, a także szpitalnych biur. W budynku administracyjnym trwają obecnie odbiory budowlane. W dwóch pozostałych, których procedury odbiorcze zaplanowano na drugi kwartał 2019, pracują jeszcze ekipy wykonawcze. Budowa nowego gmachu głównego powinna ruszyć jeszcze w tym roku. Kompleksowa modernizacja i rozbudowa placówki będzie kosztować łącznie 170 milionów złotych.

(Inf. prasowa Urzędu Marszałkowskiego, foto: Andrzej Goiński)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz