Zamknij [X]

Nie działają światła na skrzyżowaniu? To nie awaria

2019-02-08 13:48:58, Maciej Kowalczyk

Żółte, migające światła na niektórych spośród włocławskich skrzyżowań, to nie objawy awarii systemu. Miejski Zarząd Usług Komunalnych i Dróg wyjaśnia, że powód to trwające prace związane z wdrożeniem Inteligentnego Systemu Transportowego (ITS).

Systemem objetych zostanie 13 skrzyżowaniach na terenie miasta. W ciągu drogi krajowej Nr 91 od skrzyżowania ulic Toruńska – Wieniecka - Okrzei do skrzyżowania Al. Chopina-Al. Królowej Jadwigi, na ciągu ulicy Kruszyńskiej i na skrzyżowaniu ulic Chopina -Wronia mogą występować chwilowe wyłączenia sygnalizacji świetlnej, co objawia się włączaniem światła żółtego migowego. 

Przypomnijmy, że ITS jest wdrażany we Włocławku, w ramach projektu BIT-CITY II –etap I.

Celem projektu jest wdrożenie systemu centralnego zarządzania ruchem i transportem publicznym. Głównym celem instalacji systemu centralnego zarządzania transportem publicznym, jest poprawa warunków ruchu ulicznego, w tym pojazdów transportu publicznego poprzez dostarczenie zintegrowanych narzędzi dla realizacji zadań w zakresie zarządzania i sterowania ruchem - czytamy w komunikacie MZUKiD

Pamiętajmy, że zgodnie z przepisami w sytuacji wyłączenia drogowej sygnalizacji świetlnej obowiązuje organizacja ruchu wyrażona za pomocą znaków drogowych.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz