Partyjna dyrektywa (...) ponad potrzebami regionu - Arkadiusz Myrcha o budżecie

2019-02-04 15:19:27, Maciej Kowalczyk

„Głosowanie nad budżetem państwa, zweryfikowało ich obietnice wyborcze” – mówił dziś o posłach Prawa i Sprawiedliwości Arkadiusz Myrcha z Platformy Obywatelskiej. Na konferencji prasowej we Włocławku poseł przytaczał wyniki głosowań nad ważnymi dla regionu inwestycjami.

Obwodnica Brześcia Kujawskiego, remont zespołu pałacowego w Wieńcu, dworzec PKP/PKS we Włocławku, budowa drogi S 10 , przebudowa DK 67, budowa stopnia wodnego na Wiśle, rewitalizacja zabytkowej ciechocińskiej tężni - to projekty, którch konieczność finansowania wskazywali w swoich poprawkach parlamentarzyści PO i które, jak wskazuje poseł Myrcha, w tym roku „spadły” z budżetu państwa głosami PiS. 

Złożyliśmy wniosek do budżetu państwa o wsparcie tej inwestycji kwotą 60 milionów złotych. Żeby już w 2019 roku móc zrobić pierwsze realne działania – mówił parlamentarzysta o przebudowie włocławskiego dworca – Niestety ci posłowie PiS zagłosowali przeciwko temu wnioskowi.

Arkadiusz Myrcha wskazywał też na inne inwestycje, które częstokroć pojawiały się w trakcie kampanii samorządowej jesienią ubiegłego roku, a które wbrew zapowiedziom dalekie są od realizacji. Przytaczał przykład drugiego stopnia wodnego:

W trakcie kampanii wyborczej premier Morawiecki mówił, że ta inwestycja teraz ruszy z kopyta. Jest tutaj pełna zgoda jego i posłów PiS – przypominał Myrcha – 50 milionów zarezerwowanych i niestety kolejny sprzeciw posłów Prawa i Sprawiedliwości. - opisywał losy zaproponowanej przez PO poprawki.

Jak zapewniał, podobny był los innych budżetowych propozycji a jedynie budowa obwodnicy Brześcia Kujawskiego początkowo zyskała poparcie parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości. Dzięki poparciu Komisji Finansów Publicznych znalazła się w budżecie państwa na 2019 rok. Ostatecznie jednak 560 milionów przeznaczonych na tę inwestycję nie uwzględniono w ustawie budżetowej:

Ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu klub PiS w drugim czytaniu złożył wniosek o wykreślenie tej inwestycji z budżetu państwa. (…) Co gorsza wniosek te zyskał poparcie wszystkich posłów PiS, także tych z Włocławka. (…) Partyjna dyrektywa głosowania stanęła ponad potrzebami regionu – kontynuował parlamentarzysta.

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z konferencji.

Komentarze (1)


Dyletant (2019-02-04 19:44:13) Zgłoś do moderacji
Słuchając materiału z konferencji to Pan Poseł jest bardzo nie przygotowany. Remont /Przebudowa drogi DK 67 w Lipnie jest przebudowywana czy jest budowana obwodnica Lipna. Proszę o wyjaśnienie jak to będzie czy ma być obwodnica czy przebudowa drogi.

Dodaj swój komentarz