Ivan Almeida. Powrót króla

2019-02-01 14:18:17, Maciej Kowalczyk

To już oficjalne. Dziś KK Włocławek potwierdził, że do ekipy Anwilu dołączy Ivan Almeida. Uwielbiany przez kibiców Kabowerdeńczyk ponownie założy koszulkę klubu.

Plotki o powrocie Almeidy krążyły w światku koszykówki praktycznie nieprzerwanie od chwili, kiedy jego dotychczasowy kontrakt z BC Kalev Tallin został rozwiązany za porozumieniem stron. Powodem rozstania była kontuzja stopy, która wykluczyła go z gry w łotewskiej ekipie. Po kontuzji, jak zapewnia zawodnik nie ma już śladu, a on sam jest głodny gry. Okazje by to udowodnić, będzie miał już w koszulce mistrza Polski. Nadziejom kibiców, którzy zorganizowali nawet zbiórkę pieniędzy, by pozyskać zawodnika, stało się zadość.

Gracz, który z miejsca zdobył sympatię fanów włocławskiego klubu w "mistrzowskim sezonie" pojawi sie we Włocławku jeszcze dziś wieczorem. Obecnie Anwil dopełnia formalności związanych z zarejestrowaniem zawodnika w PLK.

Po tym, kiedy latem nie udało się zatrzymać Almeidy we Włocławku (na przeszkodzie stanęły oczekiwania finansowe gracza) trafił on na Łotwę, gdzie w barwach drużyny z Tallina zagrał w pięciu meczach tamtejszej ligi i pięciu spotkaniach w lidze VTB ( zdobywając średnio odpowiednio:12,8 i 16,6 punktu na mecz). Kontrakt z Anwilem obowiązywać będzie do końca tego sezonu.

Dodajmy, że to nie jedyna zmiana, jaką ogłosiły dzisiaj Rottweilery. Jak już informowaliśmy klub z Włocławka opuścił Mateusz Kostrzewski. Skrzydłowy przenosi się do BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz