Zamknij X

Dzielnicowy wie gdzie szukać

2019-01-29 11:54:17, Maciej Kowalczyk

Włocławski dzielnicowy mł. asp. Piotr Kamela ustalił gdzie przebywają nieletni, którzy uciekli z placówek wychowawczych i dodatkowo okradli kilka sklepów. Dwaj 16-latkowie i 14-latek zostali zatrzymani, przesłuchani w charakterze nieletnich sprawców i odwiezieni do ośrodków, w których, zgodnie z decyzja sądu, powinni się znajdować.

Dzielnicowy z Włocławka mł. asp. Piotr Kamela dobrze zna swój rejon służbowy i jego mieszkańców. Bez trudu ustalił więc, że w jednym z mieszkań na osiedlu Kazimierza Wielkiego przebywa troje nieletnich uciekinierów z placówek wychowawczych, którzy dodatkowo mają na koncie liczne kradzieże.

Dwaj 16-latkowie i 14-latek zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy. Tutaj śledczy przesłuchali ich w charakterze nieletnich sprawców czynów karalnych. Mundurowi ustalili bowiem, że grupa ta w ciągu ostatnich kilku miesięcy dokonała szeregu kradzieży w marketach na terenie Włocławka. Ich łupem padały różnego rodzaju artykuły spożywcze i kosmetyki. Nieletni dopuścili się kilkunastu takich kradzieży na łączną kwotę kilku tysięcy złotych.

Po przesłuchaniach nieletni zostali odwiezieni przez policjantów do placówek, z których wcześniej uciekli, a materiały dotyczące kradzieży trafią do sądu. Ten zdecyduje o dalszym losie młodocianych.

(Inf. prasowa KMP Włocławek)

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz