Zamknij X
Zamknij [X]

Trzy zarzuty dla 44-latka

2019-04-15 14:12:41, Maciej Kowalczyk

Policjanci kilkanaście minut od wybicia szyby w aucie i kradzieży torebki zatrzymali 44-latka, przy którym odzyskali część mienia. Mając 0,6 promila trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał od śledczych trzy zarzuty. Dwa związane były z wybiciem szyb w pojeździe, natomiast w jednym przypadku wykorzystał niedomkniętą boczną szybę. We wszystkie przypadkach sprawca wykorzystał fakt pozostawienia w pojeździe w widocznym miejscu rzeczy przez właścicieli.

Do zdarzenia doszło w czwartek (11.04.19) około godziny 21 przy ulicy Okrzei we Włocławku. Zgłaszająca osoba powiadomiła o wybitej szybie w pojeździe peugeot oraz utracie torby z zawartością. Kiedy policjanci przyjechali ustalili na miejscu rysopis sprawcy i zaczęli patrolować pobliskie uliczki. Na jednej z nich zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi, którego zatrzymali wraz z częścią skradzionych wcześniej rzeczy. Został on przewieziony do komendy, gdzie badanie trzeźwości wykazało prawie 0,6 promila alkoholu. 44-latek trafił do policyjnego aresztu.

Natomiast śledczy dalej pracowali nad sprawą, gdyż mieli podejrzenia, że zatrzymany mógł mieć związek z dwoma prowadzonymi sprawami z stycznia i marca tego roku. W tych postępowaniach sprawca również dokonał kradzieży pozostawionego mienia w zaparkowanych pojazdach. W jednym przypadku wybił szybę w volvo zaparkowanym przy ulicy Wyszyńskiego, skąd ukradł torebkę z zawartością. Drugi miał miejsce przy ulicy Wolność, gdzie sprawca wykorzystując niedomkniętą szybę boczną w pojeździe peugeot zabrał z wnętrza torby z ubraniami sportowymi.

W piątek (12.04.19) kiedy mundurowi zebrali materiał w prowadzonych postępowaniach przesłuchali mężczyznę przedstawiając mu dwa zarzuty dotyczące kradzieży toreb poprzez wybicie szyb i jeden zarzut związany kradzieżą kilku toreb z pojazdu. W każdym z tych przypadków sprawca wykorzystał fakt pozostawienia w autach wartościowych rzeczy w miejscu widocznym.

DLATEGO PAMIĘTAJ

  • Chroń swoje mienie pozostawione w pojeździe – kradzież jest kwestią sekund
  • wysiadając z pojazdu zabierz ze sobą kluczyki, także podczas najkrótszej nieobecności
  • nigdy nie zostawiaj żadnych dokumentów w pojeździe
  • nie zostawiaj zakupów, toreb i innych przedmiotów na widocznym miejscu – zabieraj je ze sobą lub zamykaj w bagażniku
  • zawsze zamykaj szyby, drzwi, bagażnik i odsuwany dach
  • zabieraj ze sobą nawigację samochodową
  • stosuj alarmy, blokady mechaniczne i elektroniczne
  • samochód parkuj w bezpiecznym, ruchliwym i dobrze oświetlonym miejscu

(Inf. prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz