Trzy miesiące aresztu dla autora gróźb wobec prezydenta

2019-01-19 16:15:24, Maciej Kowalczyk

15 stycznia na jednym z portali społecznościowych pojawił się wpis, którego autor kierował groźby wobec prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego. Służby zareagowały szybko. Wczoraj KMP we Włocławku zatrzymała autora. Dziś, sąd zadecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 30-latka z Włocławka.

O sprawie pisaliśmy tutaj. Przypomnjmy jedynie, że zawiadomiona przez Marka Wojtkowskiego prokuratura poleciła policji, by ta niezwłocznie podjęła działania celem ustalenia tożsamości autora. Prokurator Małgorzta Kręcicka informowała o wszczęciu postępowania z powodu nawoływania do popełnienia przestępstwa i formułowania gróźb karalnych. Jak sie okazuje, po ustaleniach policjantów pojawił się także trzeci zarzut: wykorzystania wizerunku innych osób do popełnienia przestępstwa.

Mężczyzna został zatrzymany w piątek rano. W jego mieszkaniu mundurowi zabezpieczyli do sprawy komputery i telefon komórkowy, które trafią do specjalistów z dziedziny informatyki. Zatrzymania dokonano dzięki współpracy policjantów z Wydziału Kryminalnego z Włocławka, ze specjalistami od cyberprzestępczości z Bydgoszczy.  

Przez cały dzień prowadzone były czynności procesowe z zatrzymanym, które pozwolił przedstawić 30-latkowi zarzut związany z groźbami karalnymi i nakłanianiem do popełnienia zbrodni, a także zarzutami wykorzystania wizerunku innych osób do popełnienia przestępstwa. Na wniosek śledczych sąd po zapoznaniu się z materiałem w sprawie w godzinach wieczornych przychylił się do wniosku prokuratury i policjantów o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci aresztu tymczasowego - informuje sierżant Tomasz Tomaszewski z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP we Włocławku.

Sąd na wniosek prowadzącej postępowanie prokuratury i policjantów zdecydował dziś o trzymiesięcznym areszcie dla domniemanego sprawcy. Trzydziestoletniemu mieszkańcowi miasta grożą teraz trzy lata więzienia. 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz