Mundurowi dbali o bezpieczeństwo podczas Finał WOŚP

2019-01-14 11:51:41, Maciej Kowalczyk

Włocławscy policjanci i strażnicy miejscy przez cały weekend dbali o bezpieczeństwo uczestników różnych imprez zorganizowanych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W zabezpieczeniu brało udział ponad 100 funkcjonariuszy. Na terenie miasta i powiatu nie odnotowaliśmy żadnych zdarzeń i incydentów związanych z zbiórką pieniędzy.

Jak co roku działania na rzecz bezpieczeństwa wszystkich uczestników zbiórki na rzecz WOŚP rozpoczęły się od spotkania z wolontariuszami. W piątek (11.01.19) włocławscy policjanci i strażnicy miejscy omówili z 498 wolontariuszami zasady kwestowania i ich bezpieczeństwa podczas zbiórki pieniędzy.

Po uzyskaniu kilku cennych rad od profilaktyków mundurowych wolontariusze wyposażeni w puszki ruszyli w niedzielę (13.01.19) kwestować na ulice miasta i powiatu włocławskiego. Nad bezpieczeństwem wszystkich kwestujących, jak również uczestników zorganizowanych w tym dniu imprez czuwało ponad 100 mundurowych. Policjanci wspólnie z strażnikami miejskimi zwracali uwagę na prawidłowość poruszania się po ulicach i czy wolontariusze posiadali w widocznym miejscu identyfikatory. Również ważnym elementem bezpieczeństwa było pilnowanie, aby nikt nie zakłócił kwestującym w zbiórce i nie próbował dokonać rozboju czy kradzieży puszek.

Podjęte wcześniej działania profilaktyczne, a także wzmożone patrole służb mundurowych pozwoliły na uniknięcie negatywnych incydentów i wydarzeń związanych ze zbiórką na podczas 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

(Inf. prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz