Zamknij [X]

159 nieprawidłowości wykryli strażacy w escape roomach w województwie

2019-01-09 11:51:59, Maciej Kowalczyk

Wczoraj w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się konferencja prasowa poświęcona kontrolom "pokojów zagadek", jakie od weekendu trwały i trwają w województwie. W 35 skontrolowanych na terenie kujawsko-pomorskiego obiektach wykryto łącznie 159 różnego rodzaju nieprawidłowości.

Kontrole wszystkich obiektów typu escape room, zlecił minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński. Rozpoczęły się w ubiegłą sobotę po tragicznych wydarzeniach z Koszalina, gdzie pięć gimnazjalistek zginęło w wyniku zatrucia czadem. Trwają obecnie w całym kraju, także w regionie:

Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego znajduje się 39 obiektów typu escape room. 35 funkcjonuje do tej pory, 4 zostały zamknięte jeszcze przed wydarzeniami w Koszalinie. Do tej pory w 32 obiektach zostało skontrolowanych 69 pokoi. Dzisiaj i jutro zakończą się kontrole kolejnych obiektów”- mówił w czasie wczorajszej konferencji prasowej z przedstawicielami służb wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Janusz Halak podsumował działania straży pożarnej w kontrolowanych pokojach oraz wykazał nieprawidłowości, które wykryli funkcjonariusze. Niestety, podobnie jak w wielu obiektach w kraju, były one liczne:

Podczas kontroli wykazano bardzo wiele nieprawidłowości. W 69 kontrolowanych pokojach tematycznych funkcjonariusze stwierdzili 159 nieprawidłowości. Miały one bardzo różny charakter, ale prawie połowa z nich dotyczyła warunków ewakuacji. Pozostałe dotyczyły braku badań instalacji, które znajdowały się tych pomieszczeniach. Brak uposażenia podręcznego sprzętu gaśniczego, braku przeglądu tego sprzętu. W zakresie ewakuacji to jest kwestia parametrów wyjść i dróg ewakuacyjnych - podkreślił nadbryg. Halak.

Inspektor Paweł Spychała, Komendant Wojewódzki Policji poinformował, że w trakcie przeprowadzanych kontroli nie doszło do popełnienia przestępstw i wykroczeń. Policja jako pierwsza ze służb przystąpiła to działania, jeszcze w piątek rozpoczynając pracę nad kompletowaniem list obiektów w regionie, które należy skontrolować podczas akcji.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz