Bożonarodzeniowe Jasełka w Nakonowie

2018-12-19 08:37:49, Maciej Kowalczyk

We wtorek 18 grudnia 2018 roku o godz. 11:00 w Niepublicznej Szkole Podstawowej Nr 1 Galileo w Nakonowie gm. Kowal odbyło się spotkanie jasełkowe pt. „Maleńka miłość w żłobie śpi” przygotowane przez społeczność szkolną dla rodziców i zaproszonych gości.

Jak co roku, tak i w tym uczniowie i familijne przedszkolaki z Galileo pod okiem swoich opiekunów przygotowali przepiękną inscenizację z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Przepiękna dekoracja, bardzo starannie przygotowane stroje postaci występujących w przedstawieniu przyciągały uwagę licznie zebranej publiczności. Uczestnicy nie tylko mogli podziwiać kunszt aktorski młodych artystów ale i wokalny, słuchając pięknych kolęd i pastorałek. Radosny śpiew wprowadził wszystkich w wyjątkowy nastrój i uświadomił, że święta Bożego Narodzenia są już blisko, a bożonarodzeniowe przesłanie płynące z przepięknego występu małych artystów podbiło serca publiczności. Młodzi wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz usłyszeli wiele ciepłych słów uznania pod swoim adresem. Wszyscy poczuli się jedną rodziną, w której panuje radość, wzajemna życzliwość i zrozumienie. W klimacie świąt Bożego Narodzenia i blasku choinkowych świec, dzieci życzyły wszystkim głębokich duchowych przeżyć. 

Uczestników spotkania powitała pani Joanna Malinowska - dyrektor Galileo w asyście Stanisława Adamczyka – wójta gminy Kowal, którzy po słowach powitania życzyli wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego najlepszego w nadchodzącym Nowym 2018 Roku. Niezapomniana atmosfera tego spotkania, pełna serdeczności i wzajemnej życzliwości wpłynęła na integrację całej społeczności szkolnej. To nasza od wieki wieków tradycja, która łączy wszystkich i wyzwala niezapomniane emocje. Żeby tradycji stało się zadość, po części artystycznej do szkoły przybył św. Mikołaj, który wręczył wszystkim dzieciom świąteczne prezenty, których fundatorami byli darczyńcy z różnych instytucji, organizacji, stowarzyszeń oraz osoby prywatne.

Po zakończenie części oficjalnej dzieci wraz z zaproszonymi gośćmi zostali podjęci słodkim poczęstunkiem ufundowanym przez kochane mamy z Rady Rodziców, który były dopełnieniem szczególnej atmosfery i klimatu zbliżających się świat Bożego Narodzenia. Oczywiście jak tradycja każe, tak i ta uroczystość została udokumentowana na wspólnych zdjęciach, które wypełnią kolejne karty kroniki szkolnej.

Tekst i fot. Wojciech Nawrocki 

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz