Pasowanie pierwszoklasistów w Nakonowie

2018-11-27 09:22:48, Maciej Kowalczyk

W miniony piątek 23 listopada 2018 roku w Niepublicznej Szkole Podstawowej Galileo w Nakonowie odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów, którzy od tej chwili stali się pełnoprawną społecznością familijnej rodziny.

Dwa tygodnie temu społeczność familijnego przedszkola gościła zaproszonych gości i rodziców na uroczystości ślubowania i pasowania na familijnego przedszkolaka, a dzisiaj swoje zaproszenie wystosowała ósemka pierwszoklasistów wśród, których byli: Oleńka, Kubuś, Asia, Julcia, Bartuś, Zosia, Karolcia oraz Igorek. Pierwszoklasiści przygotowywali się do tego wydarzenia od trzech miesięcy, ucząc tekstów piosenek, wierszyków oraz pierwszych kroków w tańcu pod okiem swojej wychowawczyni, pani Aleksandry Łabędzkiej-Jas. Program artystyczny najmłodsi uczniowie zadedykowali swoim rodzicom, zaproszonym gościom oraz całej społeczności szkolnej, którzy byli świadkami tego wzruszającego wydarzenia.

Wśród zaproszonych gości, którzy swoją osobą nadali odpowiedniej rangi temu wydarzeniu byli: Joanna Malinowska – dyrektor Galileo w Nakonowie, Anna Tomaszyk – członek Zarządu Fundacji Familijny Poznań, który jest organem prowadzącym Niepubliczną Szkołę i Przedszkole Galileo w Nakonowie oraz przedstawiciel Fundacji p. Adelina Mytych-Bem. Samorząd gminy Kowal reprezentowali: Aneta Kwarcińska – wicewójt Gminy Kowal oraz radni w osobach: Zofia Bojakowska – Przydatki Gołaszewskie, Wojciech Nawrocki – Gołaszewo oraz Dariusz Zając – Nakonowo. Ponadto wśród zaproszonych gości była pani Agnieszka Miziołek – sołtys Nakonowa, Jadwiga Muszyńska – sołtys Przydatków Gołaszewskich oraz Sylwia Zasada – prezes Stowarzyszenia „Nasza Szkoła Naszym Domem” wraz z członkami Zarządu.

Po części artystycznej, przyszedł czas na krótki test z wiedzy o szkole i jej społeczności, który został zaliczony na przysłowiową „6” przez pierwszoklasistów. Aby nadać odpowiedniej rangi tej uroczystości, do sali gimnastycznej poczet flagowy wprowadził flagę narodową, na którą nowi uczniowie złożyli ślubowanie. Uroczystego pasowania symbolicznym „ołówkiem” dokonała pani dyrektor szkoły - Joanna Malinowska w asyście wychowawczyni pani Aleksandry Łabędzkiej-Jas.

Na pamiątkę aktu ślubowania uczniowie otrzymali z rąk pani dyrektor oraz wychowawczyni pamiątkowe dyplomy i upominki, których fundatorem była Fundacja Familijny Poznań. Ponadto dzieci otrzymały od organu prowadzącego gry i zabawki oraz środki pieniężne do wykorzystania na potrzeby pierwszoklasistów. Ale to nie wszystkie przyjemności jak w tym dniu czekały uczniów. W imieniu samorządu gminy Kowal głos zabrała wicewójt - Aneta Kwarcińska, która podziękowała za zaproszenie i przygotowanie tak pięknej oprawy artystycznej. W kilku słowach życzyła nowo pasowanym uczniom dużo zdrowia, wytrwałości, samych szóstek w nauce, a także pasma sukcesów na niwie życia społeczności szkolnej. Kończąc obdarowała pierwszaków drobnymi upominki ufundowanymi przez samorząd. Kolejne upominki i słodycze wręczyli dzieciom uczniowie klasy drugiej oraz przybyli goście w osobach: Jadwiga Muszyńska, Zofia Bojakowska, Dariusz Zając oraz przedstawiciele Zarządu stowarzyszenia „Nasza Szkoła Naszym Domem” - Sylwia Zasada i Agnieszka Miziołek.

Tekst i fot. Wojciech Nawrocki

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz