Zamknij [X]

Konkurs „Bezpieczny Przedszkolak" w Piotrkowie Kujawskim

2018-12-07 14:22:52, Maciej Kowalczyk

Dzielnicowi spotkali się z przedszkolakami, aby zasiąść w jury konkursu „Bezpieczny Przedszkolak". Najmłodsi poprzez rozwiązywanie zagadek i zadań dowiedzieli się, jak zachować się na drodze.

Z przedszkolakami z Przedszkola Samorządowego „Kujawiaczek" w Piotrkowie Kujawskim spotkali się dzielnicowi mł.asp. Ewa Rynkowska i st.asp. Marcin Gąsiorowski. 

Wizyta wiązała się z kolejną edycją konkursu „Bezpieczny Przedszkolak". Policjanci zasiedli w jury konkursu wspólnie z dyrektor przedszkola Panią Katarzyną Ulewicz oraz logopedą Panią Bogumiłą Pawłowską.

Trzy czteroosobowe zespoły przedszkolaków rozwiązywały zadania i zagadki z zakresu ruchu drogowego oraz prezentowały swoje praktyczne umiejętności. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą zdobytą podczas zajęć w przedszkolu. Celem głównym konkursu była nauka zachowań na drodze i w sytuacji zagrożenia. Jak podkreślił na zakończenie zmagań st.asp. Marcin Gąsiorowski dzieci były bardzo dobrze przygotowane, wszystkie zadania wykonały poprawnie. Zaapelował do dzieci aby wiedzę teoretyczną przełożyły na właściwe zachowania na drodze.

Na zakończenie spotkania policjanci wręczyli dzieciom nagrody za udział w konkursie. Policja dziękuje za zorganizowanie konkursu oraz przygotowanie dzieci dyrektor przedszkola Katarzynie Ulewicz oraz opiekunom grup .

(Inf. prasowa KPP Radziejów)

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz