Zamknij [X]

Świadomy senior, to bezpieczny senior

2018-12-05 12:22:32, Maciej Kowalczyk

Radziejowscy policjanci spotkali się z seniorami w Dobrem. Starali się uświadomić zebranych jak uniknąć oszustwa na tzw. wnuczka, oraz jak być bezpiecznym na drodze.

Spotkanie odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrem. Dzielnicowi, policjanci ruchu drogowego wspólnie z podinsp. Krzysztofem Złotnickim, Naczelnikiem Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie, spotkali się z seniorami z pow. radziejowskiego. Organizatorem był Polski Związek Emerytów i Rencistów Oddział w Dobrem.

Spotkanie było podzielone na dwie części. W pierwszej mówiono o bezpieczeństwie na drodze, w drugim ostrzegano przed oszustwami, radzono jak zabezpieczyć własne mienie.

Policjanci ruchu drogowego pokazali na prezentacji jak wygląda bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie powiatu. Dużo uwagi poświęcili na elementy odblaskowe, jaki wpływ mają na poprawę bezpieczeństwa. Opowiedzieli o akcji „Twoje światła-Twoje bezpieczeństwo".

Drugą część spotkania zajęły ostrzeżenia o oszustach podających się za wnuczka, policjanta lub pracownika opieki społecznej. Policjanci opowiedzieli o nowej metodzie oszustw na perfumy. Były wyświetlane filmy, pokazujące metody działań oszustów. Dzielnicowi apelowali do zebranych o właściwe zabezpieczenie dokumentów, oraz ostrożności przy udostępnianiu swoich danych personalnych. Podkreślali jak ważne w kontakcie z osobami obcymi jest stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Była również mowa o właściwym zabezpieczeniu swojego mienia, czy to rzeczy osobistych jak również domów i mieszkań.

(Inf. prasowa KPP Radziejów)

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz