'Wigilia Słowa' - konkurs literacki dla dzieci i młodzieży

2018-12-04 08:54:08, Maciej Kowalczyk

Zdarzyło się Wam, z okazji świąt Bożego Narodzenia, otrzymać "ileś" smsowych życzeń o tej samej treści? Po "entym" radość, że ktoś o nas pamięta topnieje jak bałwanek na przedwiośniu.

W takiej chwili wkrada się irytacja, że ten ktoś, nawet się nie postarał, żeby napisać coś od siebie, tylko skorzystał z gotowego szablonu. Z drugiej strony sami mamy problem, czego życzyć bliskim, przyjaciołom i znajomym. Zawsze można "wszystkiego najlepszego...",ale czy o to chodzi w tej pięknej tradycji składania sobie życzeń? Jak w kilku wersach, czy zdaniach zawrzeć to, co najważniejsze w tym wyjątkowym czasie? Co napisać najbliższym, by słowa wyraziły naszą miłość, przyjaźń i szczere oddanie? Jak w tych życzeniach zachować to, co najważniejsze- przyjście Zbawiciela na świat? Jak to zrobić , by ktoś czekał na nie z niecierpliwością i nadzieją? Możecie pomóc odnowić tę piękną tradycję.

Świetlica "Oratorium", działająca przy kościele pod wezwaniem Ducha Świętego, zachęca dzieci i młodzież szkolną do udziału w konkursie. Prace można przesyłać do 10 XII 2018r. Szczegółowe informacje w Regulaminie konkursu. Organizatorzy proszą o dołączenie do pracy metryczki i zgody na udział w konkursie- do pobrania na stronie Świetlicy i parafii. Potrzebujemy Waszego talentu!

Nie zapomnijcie o poczuciu humoru!

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz