Spotkanie wolontariuszy w Oratorium

2020-01-15 08:59:40, Maciej Kowalczyk

3 stycznia we włocławskiej świetlicy Oratorium, działającej przy Kościele Świętego Ducha, odbyło się noworoczne spotkanie wolontariuszy Celem spotkania było podsumowanie działalności wolontariatu w minionym roku i przygotowanie planów pracy na rzecz dzieci i młodzieży na co dzień przebywającej w świetlicy w 2020 r.

Świetlica "Oratorium" działająca przy parafii Ducha Świętego we Włocławku powstała w 1999r. Jest placówką opiekuńczo -wychowawczą i Organizacją Pożytku Publicznego. Swoim podopiecznym oferuje: rozwijanie zainteresowań i uzdolnień, opiekę pedagogów nauczycieli i duchownych ,pomoc w odrabianiu lekcji ,posiłek ,zajęcia integracyjne i profilaktykę zdrowotną ,wycieczki krajoznawczo -turystyczne ,różne formy wypoczynku letniego i zimowego. Świetlica otwarta jest też dla osób starszych ,gdzie działa „Klub Seniora”
Numer kontaktowy-Świetlicy Oratorium to 54-235-59-02-Świetlica czynna jest od poniedziałku do piątku w godz.14.00-1800(wakacje i ferie zimowe w godz: 9:00-14.00.

W nadchodzącee ferie zimowe Oratorium zaprasza na zajęcia „ Dobre miejsce ”.

Będziemy poszukiwać „dobrych” miejsc w mieście, czyli takich , których dzieci znajdą zabawę, inspirację i odrobinę wiedzy. Zachowamy się koncertowo, staniemy na scenie, odkryjemy największe tajemnice Włocławka, wytropimy dzikie zwierzę, zrobimy „coś z niczego” , poszukamy zimy, wprawimy w ruch roboty i dowiemy się jak nie dać się złapać w „sieci” - zapowiadają organizatorzy.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz