Zimowe ferie w Świetlicy ORATORIUM

2020-02-20 11:59:47, Maciej Kowalczyk

Tegoroczne ferie zimowe odbyły się pod hasłem „Dobre miejsce”. Organizatorzy szukali we Włocławku miejsc do dobrej zabawy i zdobycia nowej wiedzy.

Dzięki uprzejmości  dyrekcji ZSP nr 1 we Włocławku mogli skorzystać z pomieszczeń szkoły, gdzie odbyły się zapoznawcze zajęcia z sensoryki pod opieką Pani Edyty Humięckiej, a  z robotem „Grażynką” zapoznała nas  Pani  Joanna Sołtysiak . Wraz z grupą dzieci z SP nr 20 rywalizowali sportowo pod opieką Pani Ewy Budzyńskiej.

Z Panią Magdą Świąder z La La Mi Do  bawili się muzycznie, a o zagrożeniach w „sieci” dowiedzielisię od Pani Wioletty Rychlewskiej - Durlik  z Fundacji ORANGE.

Wrażeń artystycznych dostarczył im także Teatr impresaryjny. Dzięki Pani Katarzynie Michalskiej i Pani Katarzynie Misiak poznali tajniki czarnego teatru. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w ramach zajęć ekologicznych robili  „Coś z niczego”. Zawitali też do Galerii Sztuki Współczesnej gdzie szukali  „Białej zimy”. Sami wykonali prace na konkurs do Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego we Włocławku   - „Przepis na zdrowie”, w którym zajęli I i II miejsce. Wspólnie spędzili czas w kinie na filmie pt. „Doktor Dolittle” . Byli również w Ośrodku Edukacji Ekologicznej, gdzie wraz z Panią Magdaleną Kokosza szukaliśmy tropów zwierząt leśnych .

Poznali też historię Włocławka z przewodnikiem PTTK  we Włocławku  Panem Krzysztofem Cieczkiewiczem. W przygodzie zawsze mogli liczyć na pomoc  Pani Ewy Żeglicz  i „świetlicowej” Babci Ewie – Pani Ewie Stokwisz oraz  Panu Piotrowi Bugajewskiemu.

 Zajęcia w Świetlicy „ORATORIUM” są współfinansowane  ze środków Gminy Miasta Włocławek.

(Inf. prasowa świetlica Oratorium)

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz