Barbara Moraczewska i Domicela Kopaczewska z nominacjami na zastępców prezydenta

2018-11-24 10:48:49, Maciej Kowalczyk

Miniony tydzień przyniósł nam wyjaśnienie kolejnych niewiadomych związanych z personalną obsadą stanowisk w lokalnym samorządzie. Znamy już nazwiska dwóch zastępców prezydenta w rozpoczętej właśnie kadencji. Barbara Moraczewska i Domicela Kopaczewska wspomagać będą Marka Wojtkowskiego w ratuszu.

Jeszcze w środę 21 listopada na stanowisko zastępcy ponownie została powołana Barbara Moraczewska, która w minionej kadencji zajmowała się edukacją i sprawami społecznymi. Ta nominacja oznacza zmiany w Radzie Miasta, do której została wybrana z Okręgu nr 5 - Zazamcze. Objęcie posady zastępcy prezydenta oznacza rezygnację z mandatu radnego. Na jej miejsce do RM zostanie powołana kolejna osoba z najlepszym wynikiem wyborczym na liście Koalicji Obywatelskiej - Małgorzata Szymańska.

Wczoraj na stanowisko zastępcy została powołana także Domicela Kopaczewska. W tej chwili nie wiadomo, którym z pionów będzie kierować, oraz co znajdzie się w jej obowiązkach. Domicela Kopaczewska jest byłą posłanką Platformy Obywatelskiej. Od wielu lat zajmowała się oświatą. Wcześniej jako nauczyciel i dyrektor szkoły później jako kurator oświaty. W ostatnim czasie piastowała stanowisko dyrektora Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

Wiemy jednak, że w przeciwieństwie do końcówki ubiegłej kadencji, w Urzędzie Miasta pojawi się także trzeci zastępca prezydenta. Nie wiemy kto nim będzie, poza tym, że wyznaczy go do pełnienia tej roli koalicjant Platformy i Nowoczesnej w radzie - Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz