W Nadleśnictwie Dzień Edukacji Ekologicznej z Saniko

2018-11-23 11:58:03, Maciej Kowalczyk

Zaśmiecanie lasów to problem z jakimi zmagają się leśnicy w całym kraju, jak i władze samorządowe, które zmagają się z nim w lasach komunalnych. Na dodatek, te ostatnie muszą w swojej gospodarce odpadami akcentować potrzebę segregacji śmieci. Wczoraj na terenie siedziby Nadleśnictwa Włocławek dla najmłodszych włocławian, we współpracy z PGK Saniko zorganizowano spotkanie edukacyjne.

PGK Saniko w ramach współpracy z Nadleśnictwem Włocławek, zorganizowało Dzień Edukacji Ekologicznej. Przedstawiciele spółki miejskiej zaprezentowali dzieciom w jaki sposób należy prawidłowo segregować odpady. Leśnicy omówili jak postępować z odpadami w lesie. Zaproszeni strażnicy miejscy poinformowali jakie kary mogą grozić osobie, która zaśmieca las.

Zależy nam na tym, aby nasze otoczenie było czyste i przyjemne. Dlatego szczególnie skupiamy się na działalności edukacyjnej, podobnie jak Nadleśnictwo Włocławek. Połączyliśmy tematy segregacji odpadów oraz zaśmiecania lasów i wspólnymi siłami dążymy do tego, aby ukazać skalę problemu, ale także zmienić postawę tych, którzy zaśmiecają tereny leśne i miejskie. Pozytywne nawyki społeczeństwa to klucz od sukcesu i tego się trzymamy - tłumaczy Dominika Kujawa z PGK Saniko.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie SP nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi we Włocławku. Podczas Dnia Edukacji Ekologicznej, uczono dzieci w jaki sposób dbać o swoje otoczenie przy pomocy prezentacji, gier i zabaw. Dużą atrakcją dla uczestników było wspólne ognisko z poczęstunkiem, a także quiz, w którym zdobywali nagrody przygotowany przez PGK Saniko. Jak podkreśla Dominika Kujawa spółka miejska jest otwarta na współpracę z instytucjami, przedsiębiorcami a także różnymi organizacjami społecznymi, w zakresie działań informacyjno-edukacyjnych.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz