Zamknij [X]

70 lat 'Muzycznej'

2018-11-16 15:18:17, Maciej Kowalczyk

Do jej organizacji przystąpiono w sierpniu 1948 roku, na samym początku pracowała jako Miejska Niższa Szkoła Muzyczna. Tak rozpoczęła się siedemdziesięcioletnia historia Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku.

Dziś w Centrum Kultury Browar B. odbyły się uroczystości związane z jubileuszem placówki. W sali widowiskowej Centrum zgromadzili sie nauczyciele, uczniowie, absolwenci i licznie zgromadzeni goście. Przy tej okazji poseł Joanna Borowiak odczytała list gratulacyjny od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glinskiego:

Przez dziesiątki lat włocławska szkoła zmieniała się, rozwijała i doskonaliła - czytamy w przesłanym liście - Dzisiaj miasto może poszczycić się ważnym ośrodkiem kulturalnym na mapie regionu (...) Sukcesy szkoły to przede wszystkim efekt pracy pedagogów.

Przez siedemdziesiąt lat włocławską placówkę opuściły pokolenia absolwentów. Jak podkreśla Marian Szczepański nauczyciel "Muzycznej" i jednocześnie dyrygent działających tam chórów, w tym najbardziej znanego - "Canto", bardzo dobrze przygotowanych do życia artystycznego:

Są to ludzie szlachetni, pełni zapału. Po prostu - muzyka tak kształtuje charakter człowieka, że nie może on być człowiekiem złym - kwituje.

Sam Marian Szczepański, w piątkowe popołudnie otrzymał z rąk wojewody Mikołaja Bogdanowicza „Medal 100-lecia odzyskania Niepodległości”. Nadane przez Prezesa Rady Ministrów wyróżnienie tego dnia wręczono także: Antoniemu Bisadze, ks. Zbigniewowi Szygendzie i  Józefowi Stolorzowi. 

 

Fotorelacje


Komentarze (2)


nauczycielka (2018-11-18 19:01:57) Zgłoś do moderacji
czy oprócz Pani Borowiak nie można było wstawić zdjęć Nauczycieli będących na uroczystości?czy tylko odznaaczeni z powodu niepodległości mają tam miejsce a jubilaci nie? straszny bałagan w tych zdjęciach straszny!!!!!!!!!! to jakaś pomyłka!!!!
Gość (2018-11-19 10:41:59) Zgłoś do moderacji
Oglądając zdjęcia mam wrażenie, że nie jest to uroczystość z okazji 70 lecia Zespołu Szkół Muzycznych lecz uroczystość PiS promująca panią posłankę Borowiak. Kto pozwolił zmienić uroczystość jubileuszową na wręczanie odznaczeń "niepodległościowych" , tym bardziej że osoby odznaczane nie były w ogóle związane ze szkołą, Szkoda, że brakuje zdjęć nauczycieli, uczniów szkoły muzycznej, zdjęć z jubileuszowego pięknego koncertu, choćby w ilości zdjęć na których jest pani Borowiak. Zgadzam się z postem "nauczycielki" że na stronie jest bałagan.

Dodaj swój komentarz