Zamknij [X]

Nowa karetka w zasobach pogotowia

2018-11-14 14:49:58, Maciej Kowalczyk

System ratownictwa medycznego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku opiera się obecnie na 9 zespołach. Sprzęt, którym przemieszczają się po drogach regionu w połowie nie należy już do najnowszych. Dziś najbardziej wysłużona jednostka w taborze, stacjonująca na co dzień w Kowalu została wymieniona na nową.

Środki konieczne na zakup pojazdu pochodzą z budżetu państwa. Podczas prac nad ustawą budżetową, jak wspominał obecny na uroczystości przekazania wozu poseł Łukasz Zbonikowski, początkowo cała pula pieniędzy na zakup pojazdów dla lokalnych samorządów i ich instytucji, miała zostać przeznaczona na wozy dla OSP. Ostatecznie zdecydowano, że połowa powędruje na wyposażenie strażaków, połowa zaś dla wozów ratowników medycznych:

Dzisiaj, częściej, my obywatele korzystamy z tych pojazdów - uzasadniał podział poseł - Albo ktoś już korzystał, korzysta, albo będzie korzystać.(...) Dla stworzenia autentycznego bezpieczeństwa zdrowotnego obywateli, te zakupy są jak najbardziej potrzebne.

Dyrektor włocławskiej lecznicy Marek Bruzdowicz dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do zakupu tego sprzętu, począwszy od posłów, skończywszy na służbach wojewody, który ostatecznie przekazał jeden z pojazdów dla szpitala we Włocławku

Mam wielką nadzieję, że nie jest to ostatnia kareta i budżet państwa zasili nasze pogotowie w kolejne środki aby pozyskać nowe karetki - mówił dyrektor wspominając, iż obecny na uroczystości przedstawiciel wojewody zapewniał, że najprawdopodobniej tak się stanie.

Póki co w skład taboru pogotowia w naszym mieście wchodzi 9 karetek. Jedna specjalistyczna i osiem podstawowych, to właśnie ten drugi typ pojazdu, warty 450 tysięcy złotych, powędrował właśnie do Kowala. Nie jest to jedyne wzmocnienie Pogotowia Rarunkowego we Włocławku w ostatnim czasie. Przypomnijmy, że w minione wakacje uruchomiono podstację na Zawiślu wyposażoną w nowoczesną karetkę, której zadaniem jest niesienie pomocy mieszkańcom Zawiśla i gminy Fabianki, bez konieczności przeciskania się przez przeprawy na Wiśle. Tamten wóz zakupiony został ze środków budżetu województwa. Jak zapewniał Stanisław Pawlak, radny Sejmiku Województwa, władze samorządowe także będą kontynuować wymianę wysłużonego sprzętu na nowy.

Takie działania będziemy prowadzić, ponieważ ten transport (obecny - przyp. red.) jest już wyeksploatowany - mówił - Na pewno w projekcie budżetu, który będziemy rozpatrywać (...) te przedsięwzięcia będą się znajdować.

Nowa karetka zastąpiła pojazd, który "na liczniku" miał już 400 000 kilometrów i należał do najbardziej awaryjnych w taborze pogotowia. Od dziś służyć będzie pomocą mieszkańcom powiatu włocławskiego i podróżnym przemieszczającym się autostradą A1.

Fotorelacje


Komentarze (1)


qwert (2018-11-16 07:21:45) Zgłoś do moderacji
No więcej tych zdradzieckich mord to nie było ?

Dodaj swój komentarz