Msza św. w rocznicę niepodległości

2018-11-13 13:05:39, Maciej Kowalczyk

11 listopada we włocławskiej Bazylice Katedralnej, tuz po zakończeniu miejskich uroczystości upamiętniających 100 lat polskiej niepodległości, odprawiono mszę świętą oraz odsłonięto pamiątkową tablicę.

Na mszy świętej we włocławskiej świątyni zgromadzili się księża z diecezji włocławskiej, wierni, nie brakowało też przedstawiecieli władz samorządowych, wojewódzkich i parlamentarzystów.

W homili wygłoszonej podczas nabożeństwa bp Wiesław Mering odwoływał się między innymi do sceny z "Potopu" Sienkiewicza, w której książe Radziwił wyjawia Kmicicowi powody, dla których zdecydował się na zdradę ojczyzny:

Takie właśnie myślenie przyczyniło się do tego, że Polska zniknęła z mapy Europy. Jeśli deklaracje o polskości nie idą w parze z gotowością pracy dla jej dobra, z miłością i dumą z jej tradycji, historii, kultury – to będzie ona dla nas rzeczywiście nienormalnością - mówił biskup

Podczas uroczystości w katedrze biskup poświęcił także pamiątkową tablicę, upamiętniającą 100 lat niepodległości. Wierni mieli takze okazję usłyszeć koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Zespołu Reprezentacyjnego Polskiego Związku Łowieckiego.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz