Jest decyzja wojewody - projekt przejścia zatwierdzony

2018-10-26 14:34:49, Maciej Kowalczyk

Na ten dokument ratusz czekał już od dawna. Dziś dowiedzieliśmy się, że Wojewoda Kujawsko Pomorski wydał decyzję zatwierdzającą pozwolenie na budowę przejścia podziemnego na Promiennej. Ratusz czeka jeszcze na dokumenty z PKP.

To nie jest jeszcze zielone światło dla inwestycji, o której na Zazamczu z nadzieją mówi się od lat. Jednak zdecydowanie możemy mówić, że jesteśmy od niej bliżej niż jeszcze kilka tygodni temu. Do rozpoczęcia procedur przetargowych związanych z wykonaniem przejścia barakuje jeszcze tylko dokumentów, jakie musi przesłać do Włocławka PKP. Jak mówił na dzisiejszej (piątek) konferencji prasowej prezydent Marek Wojtkowski powinno to nastąpić w ciągu dwóch trzech tygodni. Następnie nie pozostanie nic innego, jak podjąć się realizacji, zatwierdzonej już także przez Radę Miasta, inwestycji.

Przejście powstanie przy Promiennej około stu metrów od pierwotnie zkładanej lokalizacji i kilkadziesiat metrów od istniejącej już, leciwej i obskurnej kładki nad torami. Przejście pojawi się w okolicy dworca PKP Zazamcze i połączy dwie części osiedla. W oświetlonym i jak zapowiada prezydent monitorowanym tunelu pojawi się zarówno chodnik dla pieszych, jak i ścieżka rowerowa.

Prezydent przypomniał także, że długi czas, który upłynął od zapowiedzi inwestycji, do przystąpienia do jej realizacji podyktowany był między innymi zmianą jej lokalizacji w stosunku do pierwotnych planów. Nastąpiło to po wniosku mieszkańców i wymusiło zmianę dokumentacji.

Dzisiaj mamy decyzję wojewody (...) to jest ten szczególny moment, o którym chcielibyśmy Państwu zakomunikować.

Przy okazji konferencji prezydent zaprosił mieszkańców do wzięcia udziału w konsultacjach innego projektu ratusza, który według jego zapewnień, w najbliższych latach doczeka sie realizacji. Chodzi o "Energię Włocławka". Centrum Wiedzy i Rozrywki ma w oparciu innowacyjność i nowoczesność przypominać o przemysłowych tradycjach miasta, być sferą edukacji i rozrywki oraz centrum ekologicznym.

Zapowiedziany przed kilkoma tygodniami projekt ma powstać przy ulicy Płockiej. Jak będzie wyglądał, jakie funkcje będzie pełnił? O tym zadecydować będą mogli także włocławianie. Ratusz zaprasza do wypełnienia specjalnej ankiety, jaka będzie dostępna na stronie internetowej projektu.

Komentarze (2)


jan kowalski (2018-10-27 16:44:47) Zgłoś do moderacji
po co przygotowywać dokumentację i ponosić koszty przygotowania inwestycji przesuniętej o 100 m,bez wcześniejszego porozumienia . Marnowanie czasu i pieniędzy podatników
jan kowalski (2018-10-28 21:42:51) Zgłoś do moderacji
w tym miejscu co kładka sami se bedzieie nią chodzic nie ma to jak wypier...ć pieniądze w błoto

Dodaj swój komentarz