Grzegorz Schetyna: "Chcemy obronić Polskę"

2018-10-18 08:30:40, Maciej Kowalczyk

Na finiszu kampanii wyborczej Marek Wojtkowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta miasta uzyskał wsparcie od kierownictwa koalicji. Na krótkiej konferencji prasowej we Włocławku pojawili się Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej podkreślał, że Marka Wojtkowskiego zna doskonale, choćby z lat wspólnej pracy w polskim parlamencie. Szef ugrupowania podkreślał także, jak ważne jest kujawsko – pomorskie dla koalicji.


Ważne miasto, ważne województwo i ważna przyszłość tego regionu – mówił we Włocławku – Wynik w tym województwie decyduje jak możemy opisać wynik wyborów. Jeżeli w kujawsko-pomorskim wygrywamy, to znaczy, że jest zwycięstwo, że mamy większość województw – przekonywał.

Grzegorz Schetyna podkreślał, że we włocławskiej Koalicji Obywatelskiej znalazło się „wielu sensownych ludzi”, doświadczonych samorządowców, ale też ludzi młodych. Zaznaczał także, że same wybory prezydenckie we Włocławku będą zderzeniem dwóch wizji samorządności:

Istoty, która buduje aktywność ludzi w samorządzie: Miłość do małych ojczyzn, lokalnych społeczności, odpowiedzialność, praca na rzecz mieszkańców.(...) To jest bardzo ważne, to co robi prezydent Wojtkowski przez te ostatnie lata... Jego głównym kontrkandydatem, będzie klasyczna osoba, która reprezentuje PiS – właśnie takie skrzyżowanie „Misiewicza” z „Pisiewiczem” - mówił przewodniczący wskazując obecność „tej osoby” w polityce i w zarządzie Spółki Skarbu Państwa.

Liderzy Koalicji Obywatelskiej wskazywali w swoich wypowiedziach, także na inne wyróżniki lokalnych list KO, choćby bogatą reprezentację kobiet na listach wyborczych, co szczególnie podkreślała przewodnicząca Lubnauer.

Grzegorz Schetyna podczas spotkania we Włocławku mobilizował także wyborców ugrupowania, podkreślając jak ważne są zbliżające się wybory dla przyszłości Polski.

To są wybory o wszystko. My chcemy obronić Polskę lokalną. Chcemy obronić Polskę powiatową. Chcemy obronić Polskę, która jest dumą tych 29 lat.

Marek Wojtkowski przypomniał, że kandydaci ugrupowania, chcą budować Obywatelski i Nowoczesny Włocławek, niekoniecznie oparty o partyjną pzrynależność kandydatów na listach Koalicji, którzy częstokroć do partii nie należą:

Myślę, że to jest bardzo dobra okazja by nawiązać do słów przewodniczącego – mówił, pytając o standardy - ... na których nam zależy jako Platformie Obywatelskiej, jako Nowoczesnej – wprost wymieniając Jarosława Chmielewskiego, jako adresata tych pytań.

Komentarze (1)


an (2018-10-18 20:20:56) Zgłoś do moderacji
chyba przed samym soba

Dodaj swój komentarz